شهرک‌های «فوعه و کفریا» زیر آتش تروریست‌ها؛ ۶۴ نفر زخمی و شهید شدند

eagle مرداد ۲۰, ۱۳۹۴ 0
شهرک‌های «فوعه و کفریا» زیر آتش تروریست‌ها؛ ۶۴ نفر زخمی و شهید شدند

گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به معارضان خارج‌نشین سوریه، از حملات گسترده تروریست‌ها به «ریف ادلب» خبر داد.

«زید بنجامین» خبرنگار رادیو عراقی «سوا» مستقر در واشنگتن به نقل از گروه دیده‌بان اعلام کرد که تروریست‌ها ۱۴۰۰ خمپاره به سوی شهرک‌های شیعه‌نشین «فوعه» و «کفریا» پرتاب کرده‌اند.

به گزارش این منبع، این حجم از بمباران ۶۴ نفر زخمی و شهید بر جای گذاشت.

در همین راستا، شب گذشته کمیته‌های دفاع مردمی و مدافع فوعه و کفریا که در محاصره گروه‌های تروریستی تکفیری وابسته به ائتلاف «جیش الفتح» به رهبری «جبهه النصره» قرار دارند، حمله گسترده و شدید این گروه‌ها از چندین محور را دفع کردند.

به گزارش فارس، این حمله که گروه‌های تکفیری در آن از انواع ترفندها مانند خودروهای بمبگذاری‌ شده و انفجار تونل‌های زیر زمینی، بهره می‌بردند، با منفجر کردن یک تونل بزرگ به طول ۳۵۰ متر در محور جنوبی شهرک فوعه آغاز شد که در نزدیکی شهر «بنش» قرار دارد، شهری که در ریف ادلب مرکز گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره شمرده می‌شود.

به دنبال این انفجار که تلفاتی بین نیروهای کمیته‌های دفاع مردمی فوعه و کفریا درپی نداشت، دو خودرو بمبگذاری شده که توسط دو انتحاری هدایت می‌شدند، پیش از رسیدن به نقطه مقرر از سوی این کمیته‌ها در محورهای الزغب و مزارع الصواغیه هدف گرفته و منفجر شدند.

در حالی‌که بیش از یک ماه است، از اعلام آغاز نبرد «آزادسازی فوعه و کفریا» بنابر ادعای جیش الفتح می‌گذرد، این بار نیز این ائتلاف تروریستی متحمل شکستی جدید در حمله به این دو شهرک شد.

در این‌باره منابع میدانی تاکید می‌کنند: صدها تروریست تکفیری حمله گسترده و شدیدی را علیه نقاط و مراکز تجمع کمیته‌های دفاع مردمی کفریا و فوعه انجام دادند، بگونه‌ای که می‌توان این حمله را یک جنگ واقعی بین عناصر تکفیری و کمیته‌های دفاع مردمی این دو شهرک شمرد، چراکه رویارویی‌ها به‌فاصله تنها چند متر با یکدیگر صورت می‌گرفت.

 در این رویارویی‌ها کمیته‌های دفاع مردمی کفریا و فوعه موفق شدند، حمله گروه‌های تکفیری جیش الفتح را دفع کنند و صدها نفر از عناصر این ائتلاف را از پای درآورند و امکان یک متر پیشروی به آنها را هم ندهند.

همچنین جیش الفتح در دام کمینی گرفتار شد که توسط کمیته‌های دفاع مردمی کفریا و فوعه با دقت تمام برسر راه عناصر این ائتلاف تکفیری نصب شده بود تا در نتیجه آن بیش از ۳۰۰ نفر از عناصر تروریستی و تکفیری خود را از دست بدهد.

پس از این شکست این گروه‌ها با انواع خمپاره، موشک و توپ جهنم مناطق مسکونی این دو شهرک را گلوله باران کردند که چندین کشته و زخمی از میان غیر نظامیان برجا گذاشت.

منابع محلی تاکید می‌کنند که از نبود و کمبود دارو و تجهیزات پزشکی رنج می‌برند و تنها بیمارستان این دو شهرک در کفریا، در واقع یک مرکز بهداشت است و کادر پزشکی موجود در آن تمام تلاش خود را برای کمک به زخمی‌ها و با امکانات محدودی که در اختیار دارند، انجام می‌دهند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::