البغدادی به همراه ۴۰۰ تکفیری قزاقستانی راهی شهر «الشدادی» در حسکه شد

eagle مرداد ۱۴, ۱۳۹۴ 0
البغدادی به همراه ۴۰۰ تکفیری قزاقستانی راهی شهر «الشدادی» در حسکه شد

گروه تروریستی تکفیری «داعش» استحکامات و تجهیزات نظامی گسترده‌ای را به شهر «الشدادی»، در ریف جنوبی استان حسکه در شمال شرقی سوریه ارسال کرده تا به این طریق خطوط دفاعی خود در این شهر را در قبال ارتش سوریه تحکیم کند که قصد دارد، این استان را به طور کامل از این گروه تروریستی تکفیری پاکسازی کند.

یک منبع آگاه سوریه‌ای در این خصوص به خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق گفت که ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش برای برگزاری نشستی با سرکردگان این گروه در ریف‌های حسکه و دیر الزور وارد شهر الشدادی شده تا نقشه‌های دفاعی را بررسی کند.

شهر الشدادی علاوه بر اینکه یکی از بزرگ‌ترین شهرهای نفت‌خیز سوریه است که در تصرف داعش قرار دارد، مهمترین پایگاه این گروه در جنوب حسکه نیز به شمار می‌آید.

این منبع افزود: داعش «کتیبه التوحید» خود را به شهر الشدادی فرستاده که متشکل از ۴۰۰ تروریست تکفیری قزاقستانی است و این کتیبه پس از آنکه سرکرده داعش در الشدادی از دادن پایگاه‌هایی به آنها داخل شهر امتناع کرد، اقدام به تاسیس پایگاه‌هایی برای خود اطراف شهر الشدادی کردند.

منبع مذکور تصریح کرد: داعش برای مقابله با حملات ارتش سوریه خندق عمیقی اطراف شهر الشدادی و در منطقه «۴۸» حفر کرده و تعدادی زیادی از عناصر سوری خود را که پیش‌تر عضو جبهه النصره یا ارتش آزاد بودند، را بازداشت کرده است.

دلیل بازداشت این افراد بازجویی از آنها جهت فهم دلیل عقب نشینی آنها از نبردهای کوی‌های حسکه است که داعش در آنها متحمل خسارات مادی و تلفات جانی شدیدی شد.

این منبع آگاه که از جمله منابع نزدیک به یکی از سرکردگان داعش در شهر الشدادی به شمار می‌آید، افشا کرد که آمارهای اولیه نشان می‌دهد، داعش طی نبردهای حسکه ۲۰۹۰ عنصر خود را از دست داد که در میان آنها ۱۸ سرکرده و مسئول امور مالی داعش و پسرش و مسئول امور امنیتی این گروه به چشم می‌خورند.

بنابر تاکید این منبع اغلب کشته‌های داعش در نبردهای حسکه سوری بوده‌اند که این گروه آنها را «انصار» می‌نامد و این گروه جسد ۳۵۰ نفر از آنها را به خانواده‌هایشان در ریف شرقی دیر الزور تحویل داده و مابقی در گورهای جمعی در شهرک «عدله» واقع در منطقه تل الشدادی دفن شده‌اند.

داعش در حمله به شهر حسکه از حدود ۵۰ انتحاری استفاده کرد، با این حال نتوانست از ارتش سوریه و کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای این کشور عبور کند.

فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::