اولین گروه از نیروهای چترباز یگان رزمی العباس(ع) + تصاویر

eagle مرداد ۱۰, ۱۳۹۴ 0

 

فرماندهی یگان رزمی العباس(ع) از اتمام مرحله اول آموزش سقوط آزاد با چتر نجات خبر داد.

در این مرحله نیروهای این یگان آموزش‌های مربوط به سقوط با چتر نجات از بالگرد و از ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ پائی را فرا گرفتند.

این نیروها اولین گروه از نیروهای چترباز زیر مجموعه نیروهای داوطلب مردمی عراق به شمار می‌روند.

در این راستا یگان رزمی العباس(ع) آمادگی خود برای آموزش سایر نیروهای داوطلب مردمی را به شرط موافقت دولت مرکزی عراق اعلام نمود.

«میثم الزیدی» مسئول یگان رزمی العباس(ع) در گفتگو با شبکه جهانی الکفیل گفت: بحمدالله امروز شاهد پایان مرحله اول از آموزش‌های چتر بازی ویژه نیروهای این یگان هستیم که تحت نظر و اشراف مربی عراقی مورد تایید نهادهای بین المللی، این آموزش‌ها را فرا گرفته‌اند.

وی آموز‌ش‌های این دوره را شامل سقوط با چتر نجات به همراه اسلحه و مهمات و همچنین فرود در نقاط از پیش تعیین شده برشمرد.

الزیدی هدف یگان رزمی العباس(ع) را تشکیل یک گردان با قابلیت هلی برن دانست و گفت: هدف این گردان انجام مأموریت پشت اماکن استقرار نیروهای دشمن و امدادرسانی به نیروهای خودی دانست.

مسئول یگان رزمی العباس(ع) مربی این دوره را آقای «شاکر الساعدی» معرفی نمود و گفت: در این مرحله ۳۷ نفر از نیروهای این یگان طی مدت ۲۱ روز، آموزش‌های چتربازی و سقوط آزاد از هلیکوپتر را فرا گرفتند.

لازم به ذکر است یگان رزمی العباس(ع) دوم مرداد ماه ۱۳۹۴ از افتتاح بیش از ۵۰ مرکز آموزش در سراسر عراق به منظور آموزش نیروهای داوطلب دانش آموز و دانشجو هماهنگ با دولت مرکزی خبر داده بود. این مراکز توانایی آموزش قریب به ۴۰۰ هزار نیروی داوطلب طی یک سال را دارا هستند.

ابنا

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::