سرکرده جبهه النصره در ریف شمالی لاذقیه به هلاکت رسید

eagle مرداد ۷, ۱۳۹۴ 0

، یگان‌های ارتش سوریه در ادامه عملیات مبارزه با گروه‌های مسلح تروریستی در استان لاذقیه و ریف آن، موفق شدند، «ابو عبد الرحمن المدنی»، سرکرده گروه تکفیری «جبهه النصره» در ریف شمالی لاذقیه را در منطقه «جبل الترکمان» از پای درآورند.

ابو عبد الرحمن المدنی طی حمله نیروی هوایی ارتش سوریه علیه مواضع گروه‌های تکفیری جبهه النصره در جبل الترکمان از پای درآمد.

از سوی دیگر، ارتش سوریه تلاش عناصر تروریستی تکفیری برای نفوذ به نقاط تجمع و تمرکز ارتش سوریه در منطقه «جبل الرحملیة» در ریف شمالی لاذقیة را نیز دفع کنند.

همچنین از دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز حمله صدها تروریست تکفیری به نقاط آزادشده در محور «بیت حلیبیة» در شمال لاذقیة را دفع و یگان توپخانه ارتش نیز به شدت محورهای درگیری و راه‌های امداد و کمک رسانی گروه‌های تروریستی تکفیری در ریف شمالی لاذقیه به ویژه در محور خربه سولاس را گلوله باران کرد.

منطقه ریف شمالی لاذقیه مارس سال ۲۰۱۳ مورد حمله گروه‌های تروریستی تکفیری قرار گرفت که اغلب آنها را چچنی‌ها و ترکمن‌های مورد حمایت آنکارا تشکیل می‌دادند.

مهمترین هدف این گروه‌های تکفیری از حمله به ریف شمالی لاذقیه راه یافتن به منفذی دریایی بود که آنها را به دنیای خارج مرتبط سازد. چون از زمان اغاز بحران سوریه تاکنون دستیابی به آب‌های آزاد یکی از رویاها و اهداف گرو‌ه‌های تروریستی مانند جبهه النصره و داعش بوده است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::