روايتي از يک ديدار با سردار سليماني

eagle مرداد ۷, ۱۳۹۴ 1
روايتي از يک ديدار با سردار سليماني

حجت الاسلام علي علويان مديرمسوول هفته نامه آينده ما در سرمقاله شماره روز چهارشنبه هفتم مرداد ضمن شرح ديدار با سردار حاج قاسم سليماني نکات مهم سخنان وي را بازگو کرد.

حاج قاسم را همه مي شناسند. روستا زاده اي نجيب با نگاهي مهربان که امروز اسطوره جهان اسلام شده است. مردي که سخن گفتن از خصلتها و خوبيهاي او نه آنکه فخر و عزتي براي او بلکه فضيلتي است براي گوينده و نويسنده و غرور و سربلندي اي براي هر شنونده مسلمان، حاج قاسم را اين روزها همه مي شناسند، همه مشتاق ديدن اويند چه دوست باشند و چه دشمن. حتما شنيده ايد که حتي جان کري هم در آرزوي ديدن اوست، اگرچه فقط براي چند لحظه باشد! اوباما هم با اينکه او را دشمن خود ميداند اما براي اين روستازاده کرماني احترام ويژه اي قايل است.

من سابقا هم در نامه اي که خطاب به «ژنرال پترايوس» و سناتور «مارک گرچت» که از خوف حضور حاجي در عراق در انديشه ترور او بودند، نوشتم و گفتم که راز محبوبيت و اقتدار اين مرد نه در قدرت نظامي و طراحي هاي استراتژيک او بلکه در يک جمله ساده نهفته است که او فرزند مکتب حضرت روح الله است. او عبد مخلص خداست و به حکم کلام گهربار «من خاف الله اخاف الله منه کل شي» (هرکس که خداترس باشد خداوند ترس و هيبت او را در دل همه چيز مياندازد)، امروز همه مقهور و يا مجذوب اين سرباز جان برکف حضرت امام و رهبر معظم انقلاب شده اند.

و البته امروز هم محکمتر از ديروز بر همان باور و اعتقاد ايستاده ام که رمز و راز عزت اين مرد در اخلاص و عبوديت اوست و همين امر دليل محبوبيت او، دليل عزت او و دليل نفوذ کلامش در ميان هر مسلمان آزاده و علي الخصوص دلباختگان به نظام و انقلاب است و بر همين اساس است که امروز باور قلبي ام را هرچند که خوشايند برخي ها نباشد! اعلام مي کنم که اگر دهها تحليلگر خبره و چيره دست سياسي و غير سياسي مطلبي را بگويند و حاجي کلامي ديگر، ترجيح من پذيرش سخن اين سردار بي ادعاست همو که وقتي سخن ميگويد تلألو و تجلي کلام مسيحايي حضرت امام سلام الله عليه در بيانش خودنمايي مي کند.

الغرض اينکه در روزهاي پاياني ماه مبارک رمضان امسال و به رسم هر ساله، پيشکسوتان جهاد و شهادت ميهمان فرمانده خود بودند جمعي صميمي که حضورشان در کنار حاج قاسم تداعي کننده خاطرات هميشه ماندگار روزهاي خون و حماسه در هشت سال دفاع مقدس است. در اين محفل سراسر انس سردار سخنانش را در دو محور عمده خطاب به حاضران در جلسه بيان کرد: اول از همه از عاقبت بخيري گفت، مقامي که رسيدن به آن آرزوي همه بندگان خوب خداست، حاج قاسم گفت: همه ما چشم انتظار عاقبت بخيري هستيم اما مي دانيد که خواسته و دعا بدون عمل معنا ندارد لذا ما بايد خود را براي عاقبت بخيري تربيت کنيم.

هرکدام از ما به يکي از شهدا متصل هستيم و گره خورده ايم و لذا به شفاعت آنها طمع داريم، به حضور در جمع آنها طمع داريم اما بايد حواسمان باشد به گونه اي عمل نکنيم که وقتي در آن دنيا با شهدا مواجه مي شويم آنها ما را نشناسند و يا نه تنها نشناسند بلکه از ما بيزار باشند لذا متوجه باشيد که شناخت آنها به عمل ما بستگي دارد.

او در ادامه جلسه و طبق رسم ديرينه اش از همرزمان شهيدش گفت و اين بار از ويژگيهاي شهداي مدافع حرم، شهيدان جمالي و الله دادي و بادپا، همان منتظراني که به قول سردار زماني که ما در اوج آرمانخواهي بوديم آنها عمل کردند. حاجي گفت: بچه ها مراقب باشيد که ذکاوت و باهوشي براي امور دنيوي نه شيريني دارد و نه ماندگاري. ذکاوت اين است که مثل بادپا و الله دادي و جمالي ۲۰ سال در کمين شهادت باشي و به وقتش در پي تصاحب آن برآيي.

و بخش دوم و پاياني سخنان حاجي سخن از رمز و راز عاقبت بخيري بود و راه رسيدن به آن، سخناني که اگرچه گويا بود و نياز به تفسير و تاکيد نداشت اما او براي اطمينان قلبي سربازان ديروز و امروزش با سوگندي بس عظيم کلامش را و مقصودش را به حاضران و غايبان در جلسه بيان کرد آن هم با لحن و ادبياتي که انگار ماييم و قرارگاه مقدم عمليات و اين جلسه، جلسه اي است که قرار است خوبان روزگار براي روز موعود و لحظه وصل گلچين شوند، جلسه وداعي است که نور شهادت را و عاقبت بخيري را مي شود در جبين مشتاقانش ديد!. مشتاقاني که مصمم شده اند انديشه سردار را با جان و دل بپذيرند و به عرصه عمل برسانند!.

و اين سخنان ناب که به عينه آن را نقل خواهم کرد به باورم اتمام حجتي بود براي همه، همه آنهايي که عاشق امام و شهدايند و در انتظار روز وصل و همنشيني با شهدا. همه آنهايي که دلداده نظام و انقلابند آن هم با هر وابستگي فکري و جناحي.

سخناني که سردار آهسته و شمرده اما با لحني متفاوت خطاب به پيشکسوتان جهاد و شهادت گفت، سخناني که معتقدم بايد سرلوحه فکر و انديشه و عمل همه کساني باشد که مي گويند ما نظام را و انقلاب را و امام را دوست داريم. حاج قاسم گفت: اي يادگاران دوران دفاع مقدس؛ يکي از شيون عاقبت بخيري، نسبت شما با نظام مقدس جمهوري اسلامي است، والله والله والله از مهمترين شيون عاقبت بخيري رابطه قلبي ما با اين حکيمي است که امروز سکان انقلاب را به دست دارد. در قيامت خواهيد ديد که مهمترين محور محاسبه اين است، اين رابطه قلبي را حفظ کنيد. مشعل گم نشدن در اين راه حفظ اين ارتباط قلبي با نظام و با رهبر معظم انقلاب است. والسلام عليکم و رحمه الله و برکاته.

ایرنا

یک دیدگاه »

 1. Sima مرداد ۸, ۱۳۹۴ در ۱۸:۴۶ - Reply

  ما امام حسين و امام علي داريم كه مكتب شون مكتب انسانيت هست

  چرا اين اقا نگفتن پيرو مكتب حسين ع
  مگه ايت الله خميني معصوم بودن ؟! ايشون هم يك انسان عادي بودن مثل من و شما
  منتها موج حمايت مردمي ايشون به انقلاب رسوند
  تو اين توصيفات بالا يكجا از امام عص عج نام برده نشده
  واقعا كه ما مردم چاپلوس بكجا داريم ميريم اخه!!!!

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::