فرمانده سپاه بدر : مبارزه با داعش در سوریه نیز ادامه خواهد یافت

eagle مرداد ۶, ۱۳۹۴ 0
فرمانده سپاه بدر : مبارزه با داعش در سوریه نیز ادامه خواهد یافت

«هادی العامری» نماینده پارلمان عراق و فرمانده سپاه بدر عراق با تاکید بر اینکه که هیچ مدرکی از تغییر مواضع ترکیه درقبال داعش مشاهده نکرده است و اخبار موجود درباره تغییر موضع ترکیه در این زمینه، صرفا نوعی بازی است، ابراز امیداوری کرد که داعش در نهایت به دست عراقی‌ها نابود شود.

به نوشته پایگاه خبری عراقی «الاسبوع»، وی که فرماندهی بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) را نیز برعهده دارد، در  این باره گفت:هیچ مدرکی که نشان دهد، ترکیه موضع خود را علیه داعش تغییر داده، در دست نیست و تنها مواضع حزب کارگران کردستان را که در سوریه همراه با کُردهای این کشور در راس جنگ با داعش قرار دارند، هدف قرار داده است.

العامری این سخنان را پس از نشست، وزیر خارجه عراق با همتای ایرانی خود بیان داشت.

وی که از شخصیت‌های کلیدی در مبارزه با داعش در عراق به شمار می‌رود گفت: حمله ترکیه به مواضع حزب کارگران کردستان در عراق نشان می‌دهد که آنکارا موضع خود را تغییر نداده است و تا به این لحظه از داعش حمایت می‌کند. من معتقدم اقدامی که ترکیه به آن مبادرت ورزید، بر خلاف آنچه که برخی تصور می‌کنند، کاملا در حمایت از داعش بود.

فرمانده سپاه بدر عراق تشریح کرد: ترکها در عراق  و سوریه مواضع حزب کارگران کردستان را هدف قرار داده‌اند و به ما هیچ گزارشی تا به این لحظه مبنی بر اینکه مواضع داعش در این حملات هدف قرار گرفته شده، نرسیده است.

العامری تاکید کرد: ترکها از اینکه داعش در نزدیکی مرزهای آنها مستقر است، ناراضی نیستند بلکه از اینکه کردهای سوریه به این مرزها نزدیک شده‌اند، ناراضی‌اند.

این نماینده پارلمان عراق در جمع خبرنگاران بر ضرورت بسیج تمام توانایی‌ها برای پیروزی بر داعش تاکید کرد و گفت: عراق از ۹ ژوئن ۲۰۱۴ تا به امروز در حال نبرد با داعش است و با پیروزی‌های بزرگ و مستمر ما در الانبار و اطراف فلوجه، شمارش معکوس برای شکست کامل داعش آغاز شده است. ما نیز این اقدامات را تا آزادسازی هر چه سریعتر سراسر عراق ادامه می‌دهیم.

وی ابراز امیداوری کرد که داعش به دست عراقی‌ها نابود شود و گفت: نبرد در عراق پایان نخواهد یافت بلکه در سوریه به پایان خواهد رسید. زیرا تا زمانی که داعش در سوریه باشد، امنیت عراق و منطقه محقق نخواهد شد.

فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::