سرکرده سعودی «احرار الشام» در فوعه و کفریا به هلاکت رسید

eagle مرداد ۵, ۱۳۹۴ 0

محاصره دو شهرک شیعی نشین «فوعه» و «کفریا» در ریف ادلب با حملات موشکی و خمپاره‌ای گروه‌های تروریستی به این دو شهرک و همچنین درگیری بین نیروهای کمیته‌های دفاع مردمی فوعه و کفریا با عناصر تروریستی تکفیری ادامه دارد.

جدیدترین گزارش‌ها در این خصوص از کشته شدن «عبد الرحمن الخضیر» سعودی ملقب به «ابو بدر النجدی»، یکی از بارزترین سرکردگان گروه تروریستی تکفیری «احرار الشام» که از جمله گروه‌های هم پیمان با جبهه النصره شمرده می‌شود، طی درگیری با نیروهای کمیته‌های مردمی فوعه و کفریا در منطقه «الصواغیه» اطراف شهرک فوعه حکایت دارد.

این کمیته‌ها همچنین یک دستگاه تانک گروه‌های تروریستی را هدف قرار داده و ضمن منهدم کردن آن، عناصر  آن را نیز از پای درآوردند.

این تانک با هدف قرار دادن مخزن اصلی آب شهرک فوعه موجب قطع آب کامل این شهرک شد.

منابع محلی تاکید می‌کنند که نسب ۷۰ درصد ساکنان دو شهرک سوری فوعه و کفریا به پیامبر (ص) باز می‌گردد و این دو شهرک پذیرای شخصیت‌هایی همچون خوارزمی و ابو العلاء المعری و بسیاری از علما بوده و هنگام حمله رومی‌ها از جمله مناطقی بود که به شدت با حملات آنها مقابله کرد.

از ابتدای بحران سوریه تاکنون ۳ هزار نفر از ساکنان این دو شهرک در مناطق مختلف طی مبارزه با گروه‌های مسلح تروریستی در صفوف ارتش سوریه کشته‌اند.

مرکز استان ادلب از ۴ ماه پیش تاکنون در محاصره گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله جبهه النصره و احرار الشام قرار دارد و طی هفته گذشته بیش از ۲ هزار خمپاره به این دو شهرک شلیک شده است.

فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::