حمایت گروهک«جیش‌الاسلام» از حمله‌ترکیه به‌سوریه

eagle مرداد ۴, ۱۳۹۴ 0
حمایت گروهک«جیش‌الاسلام» از حمله‌ترکیه به‌سوریه
«زهران علوش» سرکرده گروهک تروریستی «جیش الاسلام»  که از زمان تشکیل مورد حمایت عربستان سعودی است، اواخر فروردین سال جاری سوریه را به مقصد ترکیه ترک کرده بود.

سفر علوش به استانبول جنجال بسیاری به پا کرد. منابع خبری از اهمیت این سفر سخن راندند و تأکید کردند که همکاری گروه تروریستی جیش الاسلام با ترکیه وارد فاز تازه‌ای شده است که در آن توافق عربستان و ترکیه از مرحله «توافق بر سر اهداف» به مرحله «توافق بر سر ابزارها و تجهیزات» وارد شده است.

در همین راستا، وبگاه خبری «الشروق» قطر اعلام کرد که گروه تروریستی «جیش الاسلام» به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش با دولت ترکیه اعلام همبستگی کرده است.

«اسلام علوش» سخنگوی رسمی گروه تروریستی جیش الاسلام گروه‌های تروریستی داعش و «پ.ک.ک» را به انتقامگیری از ترکیه «به خاطر مواضع شفاف این کشور در قبال مردم سوریه و پذیرش آوارگان» متهم کرد.

در این بیانیه آمده است: «ما در جیش الاسلام نسبت به خطر این گروه‌های تروریستی [داعش و پ.ک.ک] هشدار داده و می‌دهیم؛ زیرا دولت ترکیه امروز پاسخ تجاوز به خاک و مردم خود را می‌دهد. ما نیز همبستگی کامل و حمایت تام از اقدامات دفاعی این کشور برای حمایت از امنیت ملی‌اش را اعلام می‌کنیم».

جنگنده‌های ترکیه شامگاه جمعه از پایگاه «دیار بکر» به هوا برخواستند و به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش حملاتی را در خاک سوریه آغاز کردند.

جنگنده‌های «اف-۱۶» نیز برای نخستین بار بامداد جمعه (روز گذشته) حملاتی را به داخل سوریه آغاز کردند.

این تجاوز به خاک سوریه مورد استقبال گروه‌های تروریستی و برخی از معارضان دولت سوریه قرار گرفت.

منبع: فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::