دکتر ظریف در دفاع از سرلشکر سلیمانی : اگر این مرد در مقابل داعش نایستاده بود…

eagle تیر ۳۱, ۱۳۹۴ 0
دکتر ظریف در دفاع از سرلشکر سلیمانی : اگر این مرد در مقابل داعش نایستاده بود…
ظریف بارها در مذاکرات چه خصوصی با کری چه در یکی از جلسات وزرای ۱+۵ در دور آخر حمایت های شدید و قاطعی از سپاه پاسداران انجام داده است.

 

درحالیکه برخی در پی القاء دوگانگی میان سپاه و تیم مذاکره کننده هسته ای ایران هستند، یک منبع آگاه نزدیک به تیم مذاکره کننده به «انتخاب» گفت که ظریف بارها در مذاکرات چه خصوصی با کری چه در یکی از جلسات وزرای ۱+۵  در دور آخر حمایت های شدید و قاطعی از سپاه پاسداران انجام داده است.

ماجرای دفاع ظریف از سردار سلیمانی در دور پایانی مذاکرات هسته ای: اگر این مرد در مقابل داعش نایستاده بود، اکنون سوریه و عراق شرایط دیگری داشتند

به گزارش «انتخاب»، وی افزود: ظریف در پاسخ به حرف های برخی وزرای غربی در یکی از آخرین جلسات وزرای ۱+۵ در وین گفت:« آیا شما می دانید در باره چه کسانی صحبت می کنید؟  آیا می دانید مردم ایران از سپاه به دلیل رشادت ها و فداکاری هایشان برای دفاع از میهنشان در برابر تجاوز صدام همواره سپاسگزارند؟  زمانی که همه گونه سلاح در اختیار صدام متجاوز بود و همه راه های دسترسی ایران به سلاح را دولت های شما بسته بودند، جوانان سپاهی با شهادت و ایثار از کشور دفاع کردند.  مردم ما قدردان آنها هستند. مصلحت خود شماست که به عنوان مخالف سپاه به مردم ایران معرفی نشوید.»

این منبع آگاه همچنین در این باره ضمن بیان اینکه معروف است که ظریف در برابر اتهامات علیه سپاه قدس  و سردار سلیمانی همواره در مذاکرات منجمله مذاکرات ۱+۵ از آنها دفاع کرده است.

وی همچنین تاکید کرد که وزیر امور خارجه کشورمان بارها این نکته را به رخ آنها کشیده است که اگر سردار سلیمانی در سوریه و عراق در برابر داعش و دیگر افراطیون نایستاده بود، امروز شما در بسیاری از شهرهای مهم سوریه و عراق با وضعیت دیگری روبرو بودید.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::