زندگی‌نامه شهید ابومنتظر+عکس

eagle تیر ۳۱, ۱۳۹۴ 0
زندگی‌نامه شهید ابومنتظر+عکس

شهید “حاتم اسود محمد” ملقب به ابومنتظر المحمداوی در سال ۱۹۶۷ میلادی در خانواده‌ای مذهبی در استان میسان به دنبال آمد. وی در اوایل دهه هشتاد میلادی به همراه خانواده‌اش به ایران مهاجرت کرد و در سال ۱۹۸۴ به نیروهای بدر پیوست.

وی در سال ۱۹۸۵ از سوی سرلشکر شهید سپاه بدر “ابومحمد الطیب” برای همکاری اطلاعاتی در هور الهویزه برگزیده شد.

المحمداوی جوان مومنی بوده که از تجربه و راه بلدی بالایی در هور حتی در تاریکی مطلق شب داشت و با دقتی بالا اقدام به جمع آوری اطلاعات می‌کرده و بسیار به مناطق دشمن نزدیک می‌شده است.

وی در عملیات عاشورا در هور الهویزه مسئول اطلاعات محور غربی به همراه شهید “ابی ظاهر النعمانی” بوده است.

المحمداوی یکی از فعالان برجسته انقلاب شعبانیه در استان میسان عراق بوده است.

وی یکی از بنیان‌گذاران فعالیت‌های جهادی در هورهای العماره بوده و یکی از فرماندهان میدان نبرد در لبنان بوده و در عملیات متعددی حضور داشته و تا زمان سرنگونی رژیم بعث به رویکرد خود ادامه داد.

شهید الحمداوی نقش بسزایی در عملیات علیه نیروهای اشغالگر داشته و تعدادی از عملیات جهادی را رهبری کرده است.

وی به ندای مرجعیت برای فعالیت‌های جهادی در سوریه لبیک گفته و یکی از فرماندهان در جنگ سوریه علیه گروه‌های داعش بوده است.

بروز حادثه در سامرا و ایجاد مشکل در یکی از پاهایش مانع از ادامه فعالیت‌هایش نگردید تا اینکه سرانجام در سرزمین امامان به شهادت رسید.

شهید المحمداوی فرمانده عملیات سپاه بدر هفته گذشته در عملیات آزادسازی منطق صقلاویه در فلوجه و پاکسازی آن از لوث تکفیری‌های داعش به شهادت رسید.

 

 

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه
پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی شهادت فرمانده عملیات سپاه بدر عراق را تسلیت گفت.

در پیام تسلیت سرلشکر سلیمانی آمده است: «سرزمین عراق و حرم آل‌الله به خود می‌بالد که پاسداران و محافظان دلاور، مخلص، شجاع و مؤمنی همانند فرمانده شهید ابومنتظر را در دامن خود پرورش داده که با جهاد خستگی‌ناپذیر سال‌های متمادی خود علیه جبهه استکبار و جریان ملحد تکفیری، داعشی الگو و اسوه همه مجاهدان و رزمندگان جبهه مقاومت شده است.

اینجانب شهادت فرمانده مخلق و مهذب برادر عزیز ابومنتظر را به خانواده گرانقدر شهید، امام خامنه‌ای عزیز حفظه‌الله و امت انقلابی و مسلمان تبریک و تسلیت عرض نموده و اطمینان دارم که اهداف و آرمان‌های این فرمانده شهید با جهاد همرزمانش تا پیروزی نهایی جبهه حق بر باطل ادامه خواهد یافت.»

تسنیم

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::