انتشار ویدئوی عملیات کماندویی حماس علیه اسرائیل / فیلم

eagle تیر ۳۰, ۱۳۹۴ 0

گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس، روز دوشنبه همزمان با سالگرد تجاوز رژیم اسرائیل به نوار غزه جزئیاتی از حمله به یک پایگاه نظامی و به هلاکت رساندن ۸ تن از نظامیان اسرائیلی را منتشر کرد.

در این تصاویر که بخشی از آن مستند و بخشی دیگر بازسازی عملیات کماندویی حماس است، ۹ تن از نیروهای ویژه حماس، در سه گروه سه نفره نمایش داده می شود که با ورود به اراضی اشغالی، پایگاه مخابراتی و جاسوسی «ابومطیبق» ارتش اسرائیل نزدیک کیسوفیم در شرق نوار غزه را منهدم می‌کنند.

مبارزان حماس همچنین با کمین در محل تردد نیروهای ویژه اسرائیلی، چهار خودروی آنان را منهدم و هشت نظامی اسرائیلی از جمله یک افسر بلندپایه را به هلاکت رساندند.

در این تصاویر که مربوط به نخستین روزهای تجاوز ۵۰ روزه اسرائیل به نوار غزه و مربوط به تاریخ ۲۸ تیر ۱۳۹۳ می شود، همچنین نشان داده می‌شود که «بنی گانتس» فرمانده ستاد کل ارتش و تعدادی از فرماندهان ارتش اسرائیل در تیرس و دید مبارزان حماس در نزدیک مرزهای نوار غزه هستند.

این تصاویر برگرفته از فیلمی ۳۵ دقیقه‌ای به زبان عربی می‌باشد و شامل بخش‌هایی از گفته‌های مبارزان حماس درباره نحوه اجرای این عملیات نفوذی است.

در تجاوز اسرائیل به غزه در تابستان ۲۰۱۴، بیش از ۲۱۳۰ فلسطینی کشته و حدود ۱۱ هزار نفر مجروح شدند. به گفته مقامات بهداشتی غزه، در میان قربانیان ۵۷۸ کودک و حدود ۲۶۰  زن به چشم می‌خورد. در این حملات همچنین حدود هزار و ۵۰۰ ساختمان فلسطینیان تخریب شد.

غزه از سال ۲۰۰۷ تحت محاصره رژیم اسرائیل قرار دارد و این شرایط باعث کاهش استانداردهای زندگی و افزایش بی سابقه فقر و بیکاری در این منطقه شده است.

 

دانلود

 

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::