کمین موفق نیروهای حزب الله/ ورود داعش به شهر «القصیر» ناکام ماند+ نقشه

eagle تیر ۲۹, ۱۳۹۴ 0
کمین موفق نیروهای حزب الله/ ورود داعش به شهر «القصیر» ناکام ماند+ نقشه

روز یکشنبه (دیروز) گروهی از تروریست‌های موجود در اطراف تپه «القاع» وابسته به تکفیری‌های داعش واقع در جنوب شهر القصیر در سوریه عملیاتی را جهت ورود به شهر القصیر انجام دادند.

نیروهای اطلاعات حزب الله بعد از اطلاع یافتن از عملیات عناصر تروریستی و تحرکات آنان خود را در جنوب حومه شهر القصیر و در نزدیکی منطقه «جوسیه» آماده حمله به گروه داعش کردند.

با ورود عناصر تروریستی به منطقه «جوسیه»، چند گروه از نیروهای حزب‌الله در شمال و شرق و غرب منطقه جوسیه مستقر شدند و بعد از عبور تروریست‌ها از این منطقه ، آنان را در حد فاصل بین شهر القصیر و منطقه جوسیه به دام انداختند و شروع به تیراندازی کردند.

به گزارش فارس، همزمان توپخانه حزب الله محل تجمع گروه تروریست‌ها را مورد هدف قرار داد؛ درگیری بین نیروهای حزب‌الله و داعش چندین ساعت طول کشید که در نهایت منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از تروریست‌ها شد و نیروهای حزب الله موفق شدند از ورود آنان به شهر القصیر جلوگیری کنند.

 

 

شهر مهم و راهبردی القصیر که در استان حمص سوریه واقع شده و در نزدیکی کشور لبنان است این امکان را برای نیروهای ارتش سوریه فراهم می‌کند تا تردد و نقل و انتقال بین دمشق با مناطق ساحلی مدیترانه که بنادر «طرطوس» و «لاذقیه» را در برمی‌گیرد، امکان پذیر باشد.

شهر القصیر تابستان سال ۹۲ توسط نیروهای حزب الله لبنان بطور کامل از وجود عناصر تروریستی پاکسازی شد.

فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::