هواداران سفت و سخت سردار سلیمانی در فضای مجازی+تصاویر

eagle تیر ۱۶, ۱۳۹۴ 14
هواداران سفت و سخت سردار سلیمانی در فضای مجازی+تصاویر
قاسم سلیمانی متولد۱۳۳۶، شهرستان رابر؛ فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران است. وی در طول جنگ هشت ساله ایران و عراق فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود که در ۴ بهمن ۱۳۸۹ درجهٔ سرلشکری دریافت کرد.رهبر معظم انقلاب در تقدیر از عملکرد قاسم سلیمانی از او به عنوان «شهید زنده» نام برده است.
اگر نام سردار قاسم سلیمانی تا مدتی قبل تنها به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران برایمان آشنا بود اما حالا او به چهره ای تبدیل شده است که رسانه های جهان از او به عنوان “ژنرال سلیمانی” یاد می کنند و دیگر نه برای ایرانیان، که برای کل جهان چهره ای شناخته شده و قدرتمند است.
هواداران سفت و سخت سردار سلیمانی در فضای مجازی+تصاویر
این روزها سردار سلیمانی به چهره ای تبدیل شده است که نه تنها نامش در رسانه های رسمی داخلی و خارجی به چشم می خورد بلکه در فضای مجازی و به ویژه شبکه های اجتماعی هم موجی از ابراز علاقه و احترام به وی دیده می شود. شاید به توان گفت او تنها شخصیتی است که در بین تمام گروه های فکری و جناحی به چهره ای دوست داشتنی و مورد توجه تبدیل شده است.
هواداران سفت و سخت سردار سلیمانی در فضای مجازی+تصاویر
ابراز علاقه به سردار سلیمانی موضوعی نیست که محدود به داخل کشور باشد و حتی می شود گفت محبوبیت او در بین کاربران شبکه های اجتماعی ابتدا از میان کاربران غیر ایرانی به ویژه کاربران کرد زبان و عراقی شروع شد. پیام های بسیاری با موضوع ابراز علاقه و احترام نسبت به وی در میان کاربران خارجی دیده می شود و کاربران داخلی هم سردار سلیمانی را به عنوان شخصیتی ایرانی که توانمندی های زیادی دارد باعث افتخار خود می دانند.
هواداران سفت و سخت سردار سلیمانی در فضای مجازی+تصاویر
محبوبیت ژنرال ایرانی
تا به حال نشریات و رسانه های بسیاری از جمله الیوم السابع کشور مصر، ساندی تایمز  انگلیس، وال‌استریت ژورنال و نیویورک تایمز  آمریکا و …. از او به عنوان شخصی قدرتمند یاد کرده اند که نقشی تأثیر گذار در تحولات منطقه داشته است.
در تمام تحلیل هایی که در این نشریات آمده است مشخصه اصلی سردار سلیمانی قدرتمندی و پیروزی است. هر کدام از این رسانه ها حتی اگر با موضعی مخالف با حضور وی وارد شده باشند اما در این نکته که وی شخصیتی قدرتمند است اتفاق نظر دارند. چندی پیش روزنامه انگلیسی گاردین با اشاره به این نکته که تمام مقامات مهم عراقی سلیمانی را به شکل یک فرشته می‌بینند و با او رایزنی دارند در مورد قاسم سلیمانی گفته بود: «حتی کسانی که سلیمانی را دوست ندارند، او را فردی باهوش می‌دانند. بسیاری از مقامات آمریکا که این چند ساله را صرف متوقف کردن کار افراد وفادار به سلیمانی کرده‌اند، می‌گویند مایل هستند او را ببینند و معتقدند که مبهوت کارهای او شده‌اند». و این تأییدی بر اذعان قدرتمند بودن سردار سلیمانی در رسانه های خارجی است.
هواداران سفت و سخت سردار سلیمانی در فضای مجازی+تصاویر
هفته نامه نیوزویک در تازه ترین شماره خود با انتشار عکسی از سردار سلیمانی بر روی جلد و با تیتر: « ابتدا با آمریکا جنگید، الان در حال له کردن داعش است». به توانمندی ها و قدرت تأثیر گذار وی در منطقه اشاره می کند.
چندی قبل انتشار عکسی از سردار سلیمانی در فضای مجازی و پخش این تصویر در رسانه های داخلی واکنش های زیادی را به همراه داشت. با پخش این تصویر خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشت: «تلویزیون ایران یک عکس کمیاب از فرمانده نیروهای ویژه قدس را در عراق منتشر کرد که به صورت گسترده‌ای در اینترنت پخش شد تا به راز و رمز یکی از قدرتمندترین مردان منطقه اشاره‌ای کرده باشد».
هواداران سفت و سخت سردار سلیمانی در فضای مجازی+تصاویر
واکنش ها به انتشار این عکس تنها محدود به رسانه های رسمی نشد بلکه در شبکه های اجتماعی به ویژه توئیتر و فیس بوک این عکس بارها از طرف گروه های مختلف به ویژه کاربران کرد زبان به اشتراک گذاشته شد و به یکی از پر بحث ترین موضوعات در فضای مجازی تبدیل شد. تصویری که بسیاری از کاربران با دیدن آن سردار سلیمانی را فردی قدرتمند در امنیت منطقه خطاب کردند و تقریبا محتوای تمام پیام ها ابراز علاقه و آرزوی موفقیت برای سردار ایرانی بود.
روایت رسانه ها از سردار سلیمانی
نشریه الیوم السابع در گزارشی درباره سردار قاسم سلیمانی آورده است: «رسانه ها تصاویر جدیدی از قاسم سلیمانی از فرماندهان نیروی قدس منتشر کرده اند. قاسم سلیمانی نقش مشورتی برجسته ای در حمایت از نیروهای مردمی در عراق ضد داعش دارد. سلیمانی از احترام ویژه ای نزد نیروهای مردمی در عراق و حتی دشمنانش به سبب شخصیت و عملکردش برخوردار است. عراقی ها وی را مردی باهوش و شخصیتی استراتژیک و فهیم و شخصیتی جذاب و با جرأت می دانند».
ردپای پرداختن به حضور قدرتمند سردار سلیمانی در منطقه تقریبا از دو سال پیش در نشریات و رسانه های داخلی به چشم میخورد که از جمله می توان به نشریه آسمان اشاره کرد که با انتشار عکسی از سردار سلیمانی با عنوان “ژنرال قاسمی” به این موضوع می پردازد و یا همشهری جوان که تحت عنوان پرونده ویژه و عکسی از سردار سلیمانی بر روی جلد، با عنوان “راز فرمانده” این موضوع را بررسی می کند که چرا قاسم سلیمانی بین جوانها اینقدر محبوب است؟
درخشش سردار سلیمانی در رسانه های خارجی
 اولین عکسی که از سردار سلیمانی در کنار نیروهای کرد منتشر شد، بازتاب های بسیاری را به همراه داشت. جریانی که ظاهرا نگرانی رسانه های خارجی را در پی داشته و آنها را وادار به پرداختن به این موضوع کرده است.
رسانه ها چه از نوع رسمی و معتبر آن مانند خبرگزاری ها و چه از نوع غیر رسمی مانند شبکه های اجتماعی به عنوان قدرتمندترین ابزارها برای انتقال پیام و رسیدن به هدف هستند. رسانه ها در دنیای امروز نقش تأثیر گذاری را در روند اتفاقات در حال وقوع دارند و شبکه های اجتماعی در این میان نقشی پررنگ را ایفا می کنند که با در دسترس بودن و امکان انتشار سریع اطلاعات به سرعت پیامی را به موضوعی تبدیل می کنند که در مرکز توجهات قرار دارد. عکس ها در شبکه های اجتماعی به عنوان یک منبع مهم برای جریان سازی خبری هستند، جریانی که توجه خیلی از ذهن ها را به خود معطوف می کند، مانند اولین عکسی که از سردار سلیمانی در کنار نیروهای کرد منتشر شد و بازتاب های بسیاری را به همراه داشت. جریانی که توجه رسانه های خارجی را در پی داشته و آنها را وادار به پرداختن به این موضوع کرده است.
پیج هواداران سلیمانی
پیج هواداران سلیمانی
پیج هواداران سلیمانی
باشگاه خبرنگاران

14 دیدگاه »

 1. موسوی تیر ۱۷, ۱۳۹۴ در ۰۶:۱۳ - Reply

  سردارعزیز تو این روز که روزشهادت مولایمان است تنها درخواستم ازمولایمان سلامتی شماست مطمئن باش یک ملت پشت شماست انشالله هیچوقت شرمنده ملت و رهبری نباشید ما که شرمنده شما هستیم…خدا به همراهت

 2. سید آخر تیر ۱۸, ۱۳۹۴ در ۰۰:۳۰ - Reply

  کاش همه مسیولین ما مثل شما بودن
  به امید ایرانی بدون اختلاص.فساد و گناه

 3. روح اله تیر ۱۸, ۱۳۹۴ در ۲۳:۳۴ - Reply

  ماییم و یه حاجی قاسم.ما بچه های فارس پشت سرتیم ای یاور مهدی.

 4. علی تیر ۲۰, ۱۳۹۴ در ۱۶:۴۳ - Reply

  سردار. دوستت داریم وای اگر خامنه‌ای حکم جهادی دهد

 5. علی تیر ۲۰, ۱۳۹۴ در ۱۶:۴۷ - Reply

  ایکاش منم نیروی سپاه قدس بودم و در کربلا شهید میشدم

 6. اميد تیر ۲۲, ۱۳۹۴ در ۱۹:۴۵ - Reply

  سردار قاسم سليماني نه ژنرال……

 7. ahmadreza تیر ۲۴, ۱۳۹۴ در ۰۴:۰۰ - Reply

  eshgh yani ghasem soleymani ghorbon hamshahri khodemon beram keh daeshi ha ono bebinan khodeshono khismikonan

  hag ghasem hasteh ei daesho nabod kon khasteh iem

 8. 01010010100101 تیر ۲۶, ۱۳۹۴ در ۲۲:۳۳ - Reply

  درود

  اگه حاج قاسم یه TAC 50 بهم میداد یک نفر داعشی زنده نمیذاشتم.

  ۶سال با امتیاز ۱۰۰ .

 9. کورش تیر ۲۷, ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۳ - Reply

  اگه سرباز میخواید ، سردار با جان و دل اماده ام، پدرم جانباز شیمیایی دوست دارم در رکابتون باشم چکار بایست بکنم

 10. سهیل با.... تیر ۲۸, ۱۳۹۴ در ۰۰:۲۲ - Reply

  خداپشت پناهتون سردار عزیز ماهم آماده ایم لبیک…….

 11. عادل مرداد ۱۰, ۱۳۹۴ در ۱۱:۱۳ - Reply

  دوست داریم سردار
  اونم خیلی خیلی زیاد
  در پناه حق و الطاف خاصه امام زمان (ع )

 12. مهابادی خرداد ۶, ۱۳۹۵ در ۰۲:۵۵ - Reply

  قطعه شعری از استاد محمدرضا جعفری تقدیم به یار ولایت سرلشکر سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی :

  حاج قاسم السلام ای یاور مولا علی
  همچو مالک میدرخشی در اطاعت از ولی
  آفرین از این همه اخلاص و پاکی در نبرد
  یادگار با وفای لشکر مردان مرد
  کربلا داند که قاسم کیست در میدان جنگ
  عرصه را بر دشمنان دین چو شیری کرده تنگ
  گشته آمریکا ز نام قاسم و قدس و سپاه
  گیج و مبهوت و نداند این همه هست از خدا
  نام آمریکا چو اسرائیل شد ننگ تمام
  بار دیگر باز شد دستش برای خاص و عام
  گرچه بر شیطان فتاده لرزه ها از نام تو
  زین فضیلت ، کرده شیرین حقتعالی کام تو
  مرحبا ای مالک اشتر خدا همراه توست
  در تمام عرصه ها نور ولایت راه توست
  خشم آمریکا زتو یک هدیه ای از ماوراء ست
  در دفاع از رهبری جان دادن ماها بجاست
  ماجرای ظلم آمریکا دگر نابود شد
  کاخ اهریمن به فرمان الهی دود شد
  جعفری ، آمد ندا از سوی آیات خدا
  کاین همه لطف الهی هست از ذکر و دعا

 13. حامد خرداد ۲۹, ۱۳۹۵ در ۰۳:۳۹ - Reply

  وای بابا یکم خجالت بکشید چخبره جوگیر میشید اول ببینید این حاجی کاری کرده یلنه قراربود داعشی ها رو نفله کنه ولی کو پس؟!؟راحت با پای راست قدم میزارن داعشی ها همه جا اونوقت شما هاهم الکی جوگرفتتون جوگرفتتون این پاک سازی داعشی ها کار این سردارسلیمانی هم نیس خدا از رو زمین برشون داره اینم زورش نمیرسه جز خدا

  • eagle خرداد ۲۹, ۱۳۹۵ در ۱۲:۵۶ - Reply

   بله .. حق با شماست … راستی دیروز فلوجه از اشغال داعش آزاد شد…

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::