اولین نماهنگ تبلیغاتی به زبان ترکی داعش منتشر شد + ویدیو

eagle تیر ۱۶, ۱۳۹۴ 2

این نماهنگ ها از سوی یک مرکز رسانه ای وابسته به داعش موسوم به “الحیاة” تولید می شود و جالب آن که نشان این مرکز، کاملا مشابه نشان شبکه قطری الجزیره است.

در این کلیپ ها که با تدوین و تنطیم حرفه ای و با استفاده از تکنیک های پیشرفته تولید می شود، داعش تصویری کاملا متفاوت با واقعیت خود را به نمایش می گذارند و به دور از صحنه های خشن اعدام های فجیع، از آهنگ ها، تصاویر و نواهایی استفاده می کند که به سادگی می تواند جوانان پرشور و بی منطق را به خود جلب کند.

در این ویدیو، ابتدا بخشی از یک نماهنگ به زبان ترکی به نام “راه جهاد”؛ و در ادامه بخشی از نماهنگی به نام “بیا دوست من” به زبان ایگوری آمده است.

ایگوری، زبان مسلمانان چین و ترکستان شرقی است که ریشه ترکی دارد و رسم الخط آن شبیه اردو است. بیش از ۱۱ میلیون نفر از جمعیت ایگوری ها در چین؛ و بقیه که جمعا کمتر از ۵۰۰ هزار نفر هستند در قزاقستان، ازبکستان، قرقیزستان، ترکیه و روسیه زندگی می کنند.

العالم

2 دیدگاه »

  1. ابوالفضل تیر ۱۶, ۱۳۹۴ در ۱۹:۲۲ - Reply

    واقعا که تاثیر گذاره. اگه کسی داعش رو نشناسه جذبش میشه. جالبه که من که تبریزی هستم هر دو کلیپ اویغوری و ترکی رو خوب متوجه شدم. باید تلاش بشه چهره واقعی داعش رو بشناسانیم.

    • ساوالان تیر ۱۷, ۱۳۹۴ در ۱۳:۳۲ - Reply

      ظلم به ترکها موجب میشه این نماهنگ ها تاثیر چندبرابری نسبت به تاثیرش بر اکراد و اعراب و دیگر مسلمانان ایفا کنه، با کمی تحقیق برای کسی که ترک نیست ،به گذشته دور و نزدیک و حال ترکان، ظلم های روا شده از چین ارامنه روس و اکراد و اعراب و یونان و بلغارستان ،،،،موجب میشه موج آزادی خواهی ترکان زنده تر و پویاتر بشه و عملا جبهه اصلی دولت اسلامی رو در دست بگیرند،یادمان باشد که ترکان اصلیترین رواج دهنده اسلام و محافظ آن بوده اند چند دهه قبل از استعمارات و پیشروی های نژادهای غاصب در زمین های ترکان،ترکان نزدیک به ۶۰٪خاک آسیا و ۴۰٪خاک اروپا رو در دست داشتند و هم اکنون به اقلیت در برخی نقاط تبدیل شده اند،

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::