انتشار ویدئوی اعدام سربازان سوری در پالمیرا به‌دست داعش + تصاویر

eagle تیر ۱۳, ۱۳۹۴ 0

گروه داعش ویدئویی منتشر کرد که نشان می‌دهد ۲۵ سرباز دولت سوریه در آمفی تئاتر شهر باستانی پالمیرا توسط نوجوانان تحت امر این گروه تکفیری اعدام می‌شوند.

این تصاویر، تایید کننده‌ی اعدام‌هایی هستند که گفته می‌شود اندکی پس از تصرف پالمیرا در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۹۴ از سوی داعش، صورت گرفته‌اند.

صحنه‌های این فیلم ویدئویی سربازانی را به تصویر می‌کشند که با لباس‌های خاکی  فرم نظامی به رنگ سبز و قهوه‌ای در آمفی تئاتر این شهر باستانی در مقابل یک پرچم بزرگ داعش به ضرب گلوله کشته می‌شوند.

به نظر می‌رسد عاملان اعدام در این فیلم همگی کودک یا نوجوانانی هستند که لباس‌های خاکی به تن دارند و سربندهای قهوه‎ای بسته‌اند.

این اعدام‌ها در مقابل تعدادی مرد و کودک صورت گرفت که به صورت پراکنده روی صندلی‌های این آمفی تئاتر نشسته بودند.

اعدام گروهی 25 سرباز دولت سوریه توسط تروریست‌های داعش در پالمیرا
اعدام گروهی ۲۵ سرباز دولت سوریه توسط تروریست‌های داعش در پالمیرا

گفته می‌شود داعش در زمان تصرف پالمیرا بیش از ۲۰۰ مورد اعدام از جمله اعدام غیرنظامیان را در داخل و حومه این شهر اجرا کرده است.

گروه موسوم به سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه که در انگلیس مستقر است کم‌تر از یک هفته پس از تصرف پالمیرا از سوی داعش برای نخستین بار در ۶ خرداد ۹۴ از این اعدام‌ها خبر داد.

مأمون عبدالکریم، مدیر کل سازمان آثار باستانی و موزه های سوریه در همان زمان گفته بود بیم آن دارد که این کشتارها نشانه‌ی آغاز «وحشی‌گری و توحش این گروه علیه آثار باستانی پالمیرا نیز باشد.»

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه افزود: «استفاده از آمفی تئاتر رومی‌ها برای اعدام افراد، خوی ضد انسانی آنان را اثبات می‌کند.»

ویرانه‌های رومی- یونانی پالمیرا در فهرست میراث جهانی سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی سازمان ملل (یونسکو) قرار دارد و تصرف این شهر از سوی داعش نگرانی‌های بین‌المللی درباره سرنوشت این گنجینه‌های باستانی دیدنی و جذاب را برانگیخت.

هر چند داعش تاکنون گزارشی مبنی بر ویرانی این آثار باستانی منتشر نکرده است اما این گروه تروریستی مقبره‌ی مسلمانان در پالمیرا را منفجر و تندیسی که مقابل موزه پالمیرا قرار داشت را نیز ویران کرده است.

داعش به طور منظم فیلم‌هایی از اعدام‌های گروهی خود منتشر می‌کند که به عقیده کارشناسان یک ابزار تبلیغاتی مهم برای این گروه به شمار می‌رود.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::