ابوعزرائیل: امروز در عراق و فردا در سوریه

eagle تیر ۱۳, ۱۳۹۴ 0
ابوعزرائیل: امروز در عراق و فردا در سوریه

” ابوعزرائيل ” در گفتگوی اختصاصی با سایت خبری “عربی پرس” گفت که مبارزان نیروهای داوطلب مردمی از جمله گردان های امام علی (ع) از اقشار مختلف جامعه عراق از جمله از طایفه ایزدی هستند، درنتیجه استناد به ایده نبرد طایفه ای در مبارزه با داعش، ممکن نیست زیرا این نبرد، نبردی شکست خورده خواهد بود ؛ چرا که تنوع طایفه ای درعراق اقتضا می کند که اقشار مختلف جامعه این کشور یکپارچه به جنگ با داعش بروند.

ابو عزرائیل خاطرنشان کرد: داعش یکی ازخطرناک ترین گروه هایی است که وارد جنگ های متوالی علیه کشورهای عربی شده است.

وی افزود: تلاش هایی که برای ضربه زدن به وجهه نیروهای داوطلب مردمی در مبارزه با داعش صورت می گیرد، به منزله حمایت کشورهای حامی تروریسم از داعش به شمار می رود.

ابوعزرائیل تصریح کرد هدف مراجع دینی از توصیه به نیروهای داوطلب مردمی درباره لزوم پایبندی به خطوط نبرد در نبرد با داعش، تقویت توان جنگی این نیروها ضد داعش است زیرا مساله جنگ با داعشی ها و دیگر گروه های تروریستی در هر نقطه از جهان عربی و اسلامی ، جهاد واقعی برای شهروندان عراقی و نیز به عنوان بخشی از امت عربی و اسلامی به شمار می رود.

این مسؤول نیروی داوطلب مردمی عراق همچنین گفت که موضوع نبرد در شهر بیجی و نوع درگیری ها درآن منطقه ، این شرایط را برای نیروهای داوطلب مردمی رقم می زند و این نیروها  تا کنون توانسته اند مساحت زیادی از اطراف شهر بیجی گرفته تا مرکز فرمانداری در بیجی و بخش شمالی این شهر را از لوث تروریست ها پاکسازی کنند، اما درگیری با داعش در بیجی یا دیگر مناطق عراق به پایان نخواهد رسید، زیرا نیروهای مردمی در درگیری های خود قطعاً به سوی مناطق دیگر در خارج از عراق با هدف پاکسازی کشورهای عربی از وجود داعش و تامین امنیت این کشورها خواهد رفت.

أبوعزرائيل گفت: ارتباط و هماهنگی با همه عشایر سوریه و همه گروه های مقاومت مردمی که با داعش در سوریه می جنگند، در امتداد مرزهای مشترک و سپس تا عمق اراضی سوریه طبیعی است ، زیرا طبیعی است که برای مبارزه با داعش در مناطق مرزی برویم تا عناصر داعشی دیگر بازگشتی به داخل خاک عراق نداشته باشند.

وی افزود ما داعش را از اراضی عراق بیرون نمی کنیم تا این عناصر به اراضی سوریه بروند و سوری ها به نیابت از ما با آنان بجنگند، بلکه نیروهای مردمی اعم از مسؤولان و نیروهای آن، با ایده اکتفا کردن به مبارزه با داعش در محدوده مرزهای عراق و صادر کردن این مشکل به خارج از مرزها مخالفند.

ابوعزرائيل تاکید کرد در روزهای آینده ، عراق با وضعیت غافلگیر کننده روبر خواهد بود و درگیری هایی که نیروهای مردمی به دور از جار و جنجال رسانه های حامی این نیروها یا رسانه های منتقد انجام می دهد، دستاوردهای بسیاری را برای این نیروها به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد که نبرد واقعی با داعش نیست ، بلکه با کسانی است که این گروه را حمایت و مدیریت می کنند.

این مسؤول نیروهای داوطلب مردمی عراق خطاب به عناصر داعشی گفت: “امروز درعراق و فردا در سوریه، به کجا فرار می کنید؟ سرنوشتی جز پودر شدن نخواهید داشت”.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::