حملات شدید ۳ کاروان تروریست‌های «جیش‌الاسلام» به حلب دفع شد

eagle تیر ۱۳, ۱۳۹۴ 0
حملات شدید ۳ کاروان تروریست‌های «جیش‌الاسلام» به حلب دفع شد

شهر حلب سوریه در طول ۴۸ ساعت گذشته شاهد حملات سنگین گروه‌های تروریستی به مواضع نیروهای سوری بود.

سه کاروان از تروریست‌های وابسته به گروهک «جیش الاسلام» (وابسته به عربستان) جمعه‌شب (دیشب) از سمت استان ادلب قصد حمله به مواضع نیروهای سوری در غرب استان حلب را داشتند که با هوشیاری نیروهای سوری حمله دفع شد و نیروهای تروریستی با دادن تلفات بالا مجبور به عقب‌نشینی از منطقه به سمت استان ادلب شدند.

به گزارش فارس، تعدادی از گروه‌های تروریستی در ۴۸ ساعت گذشته از غرب شهر حلب حملاتی را از محورهای «اللیرمون»، «کفر حمره»، «منطقه الجویه»، «رسول الاعظم» و «میدان المالیه» علیه مواضع نیروهای سوری آغاز کردند. منطقه مهم و استراتژیک «جمعیة الزهراء» واقع در غرب شهر حلب دروازه غربی شهر حلب محسوب می‌گردد و نیروهای تروریستی قصد دارند با تصرف این منطقه مهم خود را به مرکز شهر برسانند.

همزمان حملات موشکی و خمپاره‌ای نیروهای تروریستی محله‌های مسکونی حلب را هدف قرار دادند. گروه‌های تروریستی مناطق مسکونی جمعیه الزهرا و مناطق اللیرمون را نیز با موشک و خمپاره هدف قرار دادند که در ساعات اولیه حملات، ۸ غیر نظامی کشته و ۹۰ تن زخمی شدند.

بنا بر این گزارش، گروه‌های تروریستی روز گذشته بخش‌هایی از غرب و شمال غرب منطقه جمعیة الزهراء  را تصرف کردند. ارتش سوریه اما امروز به کمک نیروهای دفاع ملی توانست از پیشروی گروه‌های تروریستی در منطقه جمعیة الزهراء و منطقه تحقیقات علمی واقع در غرب شهر حلب جلوگیری کند و از حالت دفاعی به حالت تهاجمی درآمد. همزمان با حملات نیروهی سوری به مواضع تروریست‌ها در منطقه تحقیقات علمی توپخانه و جنگنده‌های ارتش سوریه بصورت مستمر مواضع تروریست‌ها را در منطقه هدف قرار دادند.

به گزارش فارس، از ساعاتی پیش نیروهای ارتش سوریه با کمک نیروهای دفاع ملی موفق به پیشروی به سمت منطقه تحقیقات علمی شده‌اند و نیروهای تروریستی در پی حملات سنگین خمپاره‌ای و جنگنده‌های  نیروهای سوری مجبور به عقب نشینی از بعضی مواضع خود در منطقه شدند.

در درگیری‌های دو روز گذشته در غرب شهر حلب ده‌ها تن از نیروهای تروریستی از جمله چندین فرمانده کشته شدند. نیروهای سوریه در مناطق جمعیة الزهراء و تحقیقات علمی موفق شدند «همام جهاد الحجی» از سرکرده‌های ارشد تروریست‌ها و همچنین «ابو اللیث» سرکرده ارشد گروه تروریستی موسوم به «حرکة النور الاسلامیة» و ۱۴ تن از اطرافیانش را بکشند.

از سوی دیگر، نیروهای دفاع ملی روز گذشته یک خودرو حامل دوشکا تروریست‌ها را در منطقه اللیرمون واقع در شمال غرب شهر حلب هدف قرار دادند که تمامی سرنشینان آن کشته شدند.

نیروهای سوری همچنین تعدادی خودرو مجهز به دوشکا تروریست‌ها را در محور جمعیة الزهراء واقع در منطقه «النعناعی»، جمعیه المالیه و محیط ساختمان خدمات رسانی نابود کردند.

در حال حاضر درگیری شدید بین نیروهای سوری و تروریست‌ها در اطراف منطقه جمعیه الزهراء در منطقه ساختمان تحقیقات علمی و الراشدین واقع در غرب شهر حلب گزارش شده است.

فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::