شدیدترین حملات به مناطق مسکونی حلب/۱۰۰تروریست در اولین ساعات کشته شدند

eagle تیر ۱۲, ۱۳۹۴ 0
شدیدترین حملات به مناطق مسکونی حلب/۱۰۰تروریست در اولین ساعات کشته شدند

از بعد از روز گذشته (پنج‌شنبه) ۱۳ گروه تروریستی تکفیری از جمله جبهه النصره و آزادگان شام با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند، اتاق عملیات مشترکی به نام «انصار الشریعه» را با هدف حمله به بخش غربی حلب که تحت کنترل ارتش سوریه است و تصرف آن تشکیل داده‌اند.

ساعتی پیش از آغاز حملات گسترده این گروه‌های تکفیری مناطق مسکونی غرب حلب شاهد شدیدترین حملات خمپاره‌ای طی دو سالی بود که از اشغال حلب می‌گذشت.

این حملات تماما مناطق مسکونی را نشانه گرفته بود تا در اثر آن ۶ غیر نظامی کشته و ۹۰ نفر دیگر زخمی شوند. هنوز ساعتی از حملات خمپاره‌ای و موشکی گروه‌های تروریستی نگذشته بود که حمله این گروه‌ها به چندین محور عملیاتی شهر حلب که عمدتا محورهای حلب قدیم را شامل می‌شد، آغاز شد.

منابع میدانی سوری تاکید می‌کنند: بیش از ۹ ساعت است که جنگی به تمام معنا در تعدادی از کوی‌ها و محله‌های غربی حلب جریان دارد و ارتش سوریه با قدرت حملات این گروه‌ها را تاکنون دفع کرده است.

این منبع آگاه سوری در این خصوص توضیح داد که در جریان درگیر‌ی‌های رخ داده بیش از ۱۰۰ تروریست مسلح را کشته و ۱۴ خودرو نظامی آنها را در مناطق حلیصة، الجبول، عین الحنش، دیر حافر، مسکنة،  بزرگراه کاستلو، تل علم، تل الترکس و البریج را در حلب و ریف آن منهدم کرده‌اند.

منبع مذکور تصریح کرد: هنوز ساعاتی از آغاز حملات گروه‌های مسلح به کوی جمعیت الزهراء نگذشته بود که آمبولانس‌های ترکیه از مناطق مرزی وارد ریف حلب شده و مشغول انتقال مجروحان این درگیری‌ها به بیمارستان‌های میدانی ایجاد شده در مناطق مرزی این کشور شدند.

در کوی‌های صلاح الدین، السکری، الصالحین، باب الحدید، المعادی، باب النیرب و میدان النعناعی نیز درگیری‌های ارتش سوریه با گروه‌های وابسته به جبهه النصره کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از آنها و انهدام تسلیحات نظامی‌ که در اختیار داشتند، را در پی داشت.

در عملیات نیروی هوایی ارتش سوریه علیه مواضع و تجمعات جبهه النصره در شهرک عزیزة که در ۴ کیلومتری جنوب شرقی شهر حلب واقع شده است، مواضع و تجهیزات نظامی وابسته به این گروه تروریستی تکفیری منهدم شد.

هم اکنون درگیری‌ها در محور کوی جمعیت الزهراء متمرکز است و گزارش شده که درگیری‌های شدید و سختی در این منطقه جریان دارد. کوی الزهراء به این جهت که دروازه ورود به بخش غربی حلب شمرده می‌شود، از اهمیت بسیاری برخوردار است و همواره شاهد درگیری‌ها و حملات گروه‌های مسلح است.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص تاکید کرد که شکست ائتلاف موسوم به انصار الشریعه تنها چند ساعت پس از اعلام تشکیل آن رقم خورد و پایگاه‌ها و صفحات اینترنتی وابسته به گروه‌های تروریستی از اولین ساعات بامداد امروز (جمعه) کشته شدن ده‌ها تروریست مسلح در جریان درگیری‌های رخ داده در کوی جمعیت الزهراء را تایید کرده‌اند.

این منبع میدانی همچنین اخبار انتشار یافته از سوی منابع وابسته به گروه‌های مسلح مبنی بر عقب نشینی ارتش سوریه و نیروهای داوطلب دفاع مردمی از کوی جمعیت الزهراء را تکذیب و تاکید کردند که این کوی همچنان در کنترل کامل ارتش سوریه است.

فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::