تشکیل گردان امام حسن(ع) از بین دانشجویان عراق +تصاویر

eagle تیر ۹, ۱۳۹۴ 0
تشکیل گردان امام حسن(ع) از بین دانشجویان عراق +تصاویر
۳۲۰ تن از دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در استان القادسیه، گردان امام حسن(ع) را تحت اشراف یگان رزمی العباس(ع) و مرکز فرهنگی امام حسن(ع) (مستقر در شهر دیوانیه) تشکیل دادند.

این گردان در لبیک به ندای مرجعیت اعلای نجف اشرف مبنی بر بهره‌گیری دانش آموزان دوره دبیرستان و دانشجویان از تعطیلات تابستانی برای دریافت آموزش نظامی برای مقابله با خطرات احتمالی و کسب آمادگی لازم برای دافع از کشور، تشکیل گردیده است.

«شیخ لیث السایر» رئیس مرکز فرهنگی امام حسن(ع) و نماینده آیت الله العظمی سیستانی در گفتگوی اختصاصی با شبکه جهانی الکفیل گفت: پس از اعلام آمادگی یگان رزمی العباس(ع) برای آموزش نیروهای داوطلب و همچنین افتتاح مرکز آموزشی این یگان در شهر دیوانیه، جوانان دانشجوی این شهر در پاسخ به ندای مرجعیت خود برای دریافت آموزش‌های نظامی لازم ثبت نام نمودند. وی تعداد کل ثبت نام کنندگان را ۳۲۰ نفر اعلام نمود.

وی مدت دوره آموزشی این افراد را ۲۱ روز اعلام نمود و گفت: در این دوره نیروهای داوطلب تحت نظر مربیان خود نحوه کار با اسلحه کلاشنیکف و BKC و برخی سلاح‌های پشتیبان مثل RPG۷، قناصه و سایر فنون رزم را در شرایط مختلف فرا خواهند گرفت.

منبع: ابنا

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::