۳۴ چچنی از خطرناک‌‌ترین تک‌تیراندازان تروریست در سوریه به هلاکت رسیدند

eagle تیر ۹, ۱۳۹۴ 0
۳۴ چچنی از خطرناک‌‌ترین تک‌تیراندازان تروریست در سوریه به هلاکت رسیدند

۳۴ چچنی که از جمله خطرناک‌‌ترین تک تیراندازان گروه‌های مسلح تروریستی شمرده می‌شدند، در حمله دقیق و از پیش طراحی شده ارتش سوریه کشته شدند.

این تک تیراندازان تکفیری چچنی بامداد دوشنبه با تسهیلاتی که اتاق عملیات «الموک» در اردن برای آنها فراهم آورده بود، به صورتی کاملا سری و محرمانه از گذرگاه مرزی «نصیب» در اردن وارد شهرک «صیدا»، در ریف شرقی درعا، واقع در جنوب سوریه شدند.

این تروریست‌های چچنی که دارای مهارت‌های نظامی بسیار و بخاطر آموزش‌های نظامی که دیده بودند، از جمله نیروهای ویژه و نخبه گروه‌های تروریستی شمرده می‌شدند، پس از ورود محرمانه به شهرک صیدا که در ساعت ۲:۳۰ بامداد دوشنبه صورت گرفت، در میان تدابیر شدید امنیتی، در یکی از ویلاهای این شهرک که از پیش برای آنها تدارک دیده شده بود، مستقر شدند.

نیروهای ارتش سوریه با دقت بسیار مسیر حرکت این گروه چچنی را تا ورود به ویلا و استقرار در آن رصد کردند تا دستور انهدام و تخریب ویلا و تمام کسانی‌که در آن اقامت داشتند، به این نیروها داده شد و به این ترتیب در زمان نشست تک تیراندازان چچنی با یکی از سرکردگان میدانی گروه‌های تروریستی تکفیری ریف درعا، ویلا منهدم می‌شود و صبح آنچه از آن بر جا مانده بود، تلی از خاک با ده‌ها کشته و زخمی بود که حال اغلب آنها وخیم اعلام شده است.

این ضربه دقیق و کیفی ارتش سوریه به اتاق عملیات الموک در اردن در واقع ادامه عملیات نظامی ارتش سوریه است که از پنج‌شنبه گذشته آن را در ریف درعا به اجرا گذاشته و بزرگ‌ترین حمله صورت گرفته از سوی گروه‌های مسلح تروریستی از چهار محور به سمت شهر درعا در قالب «طوفان جنوب» را دفع کرده و آن را ناکام گذاشته است.

این اولین ضربه‌ای نیست که اتاق عملیات الموک در ریف درعا از ارتش سوریه متحمل می‌شود، بلکه بعد از ظهر شنبه گذشته نیز جنگنده‌های ارتش این کشور در عملیاتی دقیق موفق شدند، نشست سرکردگان گروه‌های تروریستی جبهه النصره، جنبش المثنی، گردان‌های العز و ارتش آزاد با یکی از شخصیت‌های ارشد اطلاعاتی و امنیتی اتاق عملیات الموک در زندان غرز هدف قرار دهد.

در این عملیات نیروی هوایی ارتش سوریه موفق شد، ۱۸ سرکرده گروه‌های تروریستی حاضر در این نشست و بیش از ۶۰ عنصر مسلح مسئول تامین امنیت این شنست و محافظت از آن را به قتل برساند.

خبرگزاری‌ها هنوز در حال مخابره خبر این حمله بودند که جبهه النصره به عنوان یکی از مهمترین ارکان تشکیل دهنده ائتلاف «جیش الفتح جنوب» جدایی خود از این ائتلاف و زیر پا گذاشتن تمام توافقات و تعهدات با گروه‌های تروریستی هم پیمان را اعلام کرد.

جبهه النصره بر این باور بود که حمله جنگنده‌های سوری به نشست محرمانه سرکردگان گروه‌های مسلح به دلیل خیانتی بود که در میان اعضا صورت گرفته است، چراکه محل این نشست سه بار تغییر کرد.

بیانیه جبهه النصره نماینده ارتش آزاد در این نشست را متهم به خیانت می‌کند و در این خصوص استدلال می‌کند که تنها نماینده ارتش آزاد در این نشست بود که ۴ دقیقه قبل از حمله جمع را ترک کرد.

اما در خصوص حمله بامداد گذشته ارتش سوریه با نفوذ در این گروه اطلاعات امنیتی لازم درباره مسیر حرکت و مقصد گروه را بدست آورده بود و با ورود این تروریست‌ها به خاک سوریه تنها ماموریت ارتش سوریه رصد مسیر حرکت آن و وارد آوردن ضربه نهایی به آنها بود.

فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::