اولین «ذبیح» لشکر فاطمیون کیست؟ +تصاویر

eagle تیر ۷, ۱۳۹۴ 3

سال ۱۳۹۲ اولین هسته‌ی تیپ فاطمیون متشکل از بیست‌ودونفر از افغانستانی‌های مقیم ایران برای دفاع از حرم زینب کبری (س) تشکیل شد. گروهی خودجوش ازافغانستانی‌های شیعه‌ای که دل در گرو بی‌بی زینب (س) داشتند و برای دفاع از حرم آل الله رهسپار سوریه شدند.

پس از مدتی با بازگشت اولین شهدای تیپ فاطمیون، نیروهای بیشتری آمادگی خود را برای اعزام به سوریه اعلام کردند. گردان کوچک فاطمیون پس از مدتی به تیپ و اخیراً به لشکری تبدیل شد تا سیمایی از غیرتبزرگ‌مردان شیعه باشد.

«رضا اسماعیلی» ۱۹ ساله در همان ابتدای شکل‌گیری فاطمیون به سوریه رفت. دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد در اسفندماه سال ۹۲ وقتی برای جست‌وجوی یکی از نیروهای تیپ فاطمیون به منطقه زمانیه واقع در غوطه شرقی رفته بود، با نیروهای دشمن درگیر و زخمی می‌شود.

وی به دلیل جراحات شدید قادر به بازگشت نبوده و توسط نیروهای وهابی به اسارت گرفته می‌شود.

مدتی بعد با آزاد شدن منطقه توسط نیروهای فاطمیون، جست‌وجو برای یافتن فرد مفقود شده و «رضا اسماعیلی» آغاز می‌شود. مدافعان حرم حضرت زینب در جست‌وجوهای خود پیکر مطهر رضا اسماعیلی را در حالی می‌یابند که سر به بدن ندارم.

پس از این اتفاق شهید نوجوان «رضا اسماعیلی» به‌عنوان اولین ذبیح تیپ فاطمیون که به‌دست نیروهای تکفیری وهابی سر از بدنش جدا شد، شناخته می‌شود.

دفاع پرس

3 دیدگاه »

 1. نازي تیر ۷, ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۳ - Reply

  تشکر مي کنم بابت زحماتي که مي کشيد.

 2. ابوطاها مرداد ۷, ۱۳۹۴ در ۱۲:۳۸ - Reply

  خدا قسمت ما هم بکنه که مانند ایشان و همرزمانشان با شجاعت تمام شهید بشیم
  من شنیدم که ایشان از زمانیکه به دست نجس و ناپاک تکفیریها افتاد تا زمان ذبح فقط میگویند ((یاعلی)) تا زمانیکه دیگر صدایشان قطع میشود .
  چقدر شبیه داستان حجربن عدی هست این شهادت .
  برادرم شهادتت مبارکباد

 3. tavvabin آذر ۲۷, ۱۳۹۴ در ۱۹:۰۹ - Reply

  یکی دیگر از جنس آن ابرمردان مرد

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::