شکست عملیات تروریست‌های تکفیری در تصرف شهر درعا + تصاویر

eagle تیر ۵, ۱۳۹۴ 0

حمله تروریست‌های تکفیری جبهة النصرة به شهر درعا در جنوب سوریه با هوشیاری نیروهای ارتش ناکام ماند.

این حمله روز گذشته از ساعت ۶ به وقت محلی از پنج تا هفت محور آغاز شد و تکفیری‌ها قصد داشتند با پیشروی در درعا جاده درعا به دمشق را قطع کنند که با مقاومت نیروهای ارتش سوریه مجبور به عقب نشینی شدند.

این عملیات بسیار خطرناک بود، اما ارتش سوریه توانست با آن مقابله کند. اوضاع شهر درعا در مجموع همچنان در کنترل ارتش سوریه است.

جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده از جبهه عملیاتی درعا تاکید می‌کند که نیروهای ارتش سوریه همچنان کنترل بیمارستان دولتی درعا، مقر اطلاعات هوایی و آسیاب یرموک را در دست دارند و اخبار منتشر شده توسط رسانه‌های مغرض و حامی گروه‌های مسلح تروریستی فاقد صحت و اعتبار است.

یک مقام مسئول در استانداری درعا ضمن اعلام این خبر خاطرنشان کرد: یگان‌های ارتش سوریه مستقر در شهر درعا تاکنون تمام حملات گروه‌های تروریستی مسلح برای تصرف این شهر را دفع کرده و خسارات سنگین جانی و مادی به آنها وارد کردند.

اما در جریان حملات خمپاره‌ای گروه‌های تروریستی علیه مناطق مسکونی شهر درعا ۷ غیر نظامی کشته و ۲۷ نفر دیگر زخمی شدند و به دلیل وخامت حال برخی از مجروحان احتمال افزایش تعداد قربانیان این حملات وجود دارد.

گروه‌های تروریستی علاوه بر مناطق مسکونی، بیمارستان دولتی درعا و موزه ملی این شهر را نیز گلوله باران کردند که موجب وارد آمدن خساراتی به آنها شد.

از سوی دیگر، سازمان برق استان درعا نیز اعلام کرد که گروه‌های تروریستی خط فشار قوی ۶۶ کیلو ولت ایستگاه خربه غزاله که برق شهر درعا را تأمین می‌کرد، هدف قرار دادند.

در این حمله گروه‌های تروریستی این خط برق فشار قوی آسیب دید که منجر به قطعی برق در شهر درعا شد. اما تیم‌های ترمیم و بازسازی سازمان برق درعا تلاش می‌کنند، با ترمیم و تعمیر این خط موجب بازگشت برق به این شهر شوند.

هم اکنون اطراف شهر درعا و ریف آن گروه‌های تروریستی مسلحی پراکنده شده‌اند که اغلب وابسته به گروه تروریستی جبهة النصرة، شاخه رسمی القاعده در سوریه هستند.

ابنا

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::