عضو استرالیایی داعش به هلاکت رسید + عکس

eagle تیر ۲, ۱۳۹۴ 0

مقامات استرالیایی آماده می شوند تا مرگ یکی از تحت تعقیب ترین اتباع این کشور به نام «محمد العمر» Mohamed Elomar را که از اعضای داعش بود تائید کنند.

اما «جولی بیشاپ» وزیر خارجه استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد در ارتباط با تائید مرگ یک استرالیایی دیگر به نام «خالد شروف» Khaled Sharrouf که از اعضای داعش بود و بعد از انتشار عکس‌هایی از خود و پسرش در حالی که سر از بدن جدا شده یک سرباز سوری را در دست داشتند شهرت جهانی پیدا کرد به مدارک بیشتری نیاز هست.

منابع نزدیک به خانواده‌های این دو مرد می‌گویند آنها در شهر موصل عراق بودند که حدود یک سال قبل به دست داعش افتاد اما هنوز مطمئن نیستند که این دو در درگیری با نیروهای عراقی یا حملات هواپیماهای بدون خلبان آمریکا کشته شده باشند.

گمان می‌شود بقایای جسد العمر یافت شده است اما از سرنوشت جسد شروف اطلاعی در دست نیست.

بیشاپ وزیر خارجه استرالیا به خبرنگاران گفت: احتمال تائید شدن مرگ العمر خیلی زیاد است اما در ارتباط با شروف ما هنوز در حال بررسی گزارش‌ها هستیم.

وی افزود: با در نظر گرفتن اوضاع امنیتی عراق برای مقامات استرالیایی کسب اطلاعاتی که ما برای تعیین صحت و سقم این گزارش‌ها نیاز داریم مشکل است.

وزیر خارجه استرالیا اظهار داشت: گفته می‌شود که العمر در موصل بوده است. طی روزهای اخیر تعدادی حملات هوایی در موصل انجام شده است.

اگر مرگ این دو نفر تائید شود سازمان‌های امنیتی استرالیا نفس راحتی خواهند کشید. مقامات استرالیایی می‌گویند این دو تا همین اواخر به استخدام استرالیایی‌های جوان و احساساتی برای داعش مشغول بودند.

«محمد العمر» Mohamed Elomar
«خالد شروف» Khaled Sharrouf

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::