داعش سر کمدین مشهور سعودی را می‌بُرد؟+ عکس

eagle تیر ۱, ۱۳۹۴ 0
داعش سر کمدین مشهور سعودی را می‌بُرد؟+ عکس

 

پیش از آن که قسمت دوم سریال «سلفی» ویژه ماه رمضان که شبکه mbc آن را پخش می‌کند پایان یابد، سیلی از ناسزاها و تهدیدها علیه «ناصر القصبی» کمدین سعودی که بازیگر نقش اول این سریال است، در شبکه اجتماعی توئیتر سرازیر شد.

در دو قسمت از سریال «سلفی» ناصر القصبی گروه تروریستی داعش را، به باد انتقاد و تهدید گرفت.

ماجرای سریال از این قرار است که پسر القصبی که شهروند سعودی است، برای پیوستن به گروه داعش، به سوریه رفته بود. او برای بازگرداندن فرزند خود، از راه قاچاق راهی سوریه شد. راننده‌ای که او را از مرز رد کرده بود، به او گفت که با توجه به تفکر داعش، بازگرداندن پسرش آسان نیست و چنانچه شبه نظامیان از قصد او آگاه شوند، او را خواهند کشت؛ پس بهتر است بگوید «برای جهاد آمده ام» تا در فرصت مناسب فرزندش را به خانه باز گرداند.

القصبی خود را به محل حضور فرزند خود می‌رساند و هنگامی که اوضاع را می‌بیند، می‌گوید برای جهاد آمده است. در این میان او از هر فرصتی برای نصیحت به فرزند خود برای بازگشت به سعودی استفاده می‌کند.

کمدین سعودی در جامعه داعش، شماری از شهروندان سعودی را می‌بیند. بسیاری از آنها از افراد تحت تعقیب و مجرم در جامعه سعودی هستند. از جمله یکی از آن ها که دوست پسرش بود، در عربستان به خاطر جرایمی همچون خرید و فروش مواد مخدر و آدم ربایی تحت تعقیب بود. به او می‌گویند این شخص هدایت شده و «هم اکنون در صف مجاهدان» می‌جنگد.

سریال برخی از اقدام‌هایی را که گروه داعش انجام می‌دهد، به تصویر کشیده؛ از جمله شلاق زدن جوانی تنها به خاطر گوش کردن به موسیقی. یا مساله «جهاد نکاح». در این باره یکی از شبه نظامیان به ازدواج‌های مکررش اشاره می‌کند و می‌گوید: «اینجا …، راحت زن عوض می‌کنیم، هرکاری هم بکنیم کسی نمی‌گوید چرا.»

بریدن سر افراد بی‌گناه نیز از جمله مسائلی است که به تصویر کشیده. از القصبی در دومین روز حضور در میان داعش خواسته می‌شود سر شخصی ببرد؛ شخصی که یک کارگر است اما شبه نظامیان می‌گویند «کافر» است. او اما پیش از این اقدام از حال می‌رود.

سرکرده داعش که فرزند القصبی عضو آن بود، به او شک می‌کند؛ از این رو زنی را به ازدواجش در می آورد تا او را زیر نظر بگیرد. پس از چندین ماجرا که به شکل طنز به تصویر کشیده شده، گروه داعش می‌فهمد که القصبی به آنها ایمان نیاورده و قصدش از پیوستن به گروه چیز دیگری است. از این رو محکوم به اعدام می‌شود و فرزندش سرش را از تنش جدا می‌کند.

یکی از حساب‌های کاربری مشهور وابسته به داعش در شبکه اجتماعی توئیتر با نام «جلیبیب الجزراوی» ناصر القصبی را خطاب قرار داده و نوشته است: «به خدا قسم پشیمان خواهی شد ای کافر. مجاهدان در جزیره آرام نخواهند نشست تا سرت از تنت جدا شود. روزها میان ما قضاوت خواهد کرد.»

همین حساب کاربری هشتگی با عنوان «مجاهدان سر قصبی را می خواهند» به راه انداخته و زیر آن نوشته است: ای مجاهدان جزیره سر این خبیث را می خواهیم. برای حمایت از دین سرها را از تن جدا کنید.

چند حساب کاربری دیگر القصبی را به ارتداد متهم کردند و خواستار مجازات او شدند. برخی هم او را به ناسزا بسته و تهدیدش کرده بودند.

القصبی هم در حساب خود در توئیتر نوشت: حساب کاربری من اکنون پر از فحش دهندگان و تهدید کنندگان و نفرین فرستندگان که از انواع لعن و تهید و فحش استفاده می‌کنند. به آنها می گویم کمی آرام باشید، رمضان کریم است و ما اول آنیم.

القصبی در مصاحبه با شبکه العربیه، ایمان شدیدی به نقش خود در قسمت های نخست سریال «سلفی» نشان داد و در پاسخ به تهدیدها گفت: حامی خدا است و به نظر من سریال سلفی خود جهاد در برابر کسانی است که گمان می کنند در حال جهادند.

وی ادامه داد: من عربستانی هستم و حق دارم نظرم را بیان کنم. نمی‌پذیرم کسی بخواهد ملی گرایی من را ارزیابی کند.

هنرمند سعودی تاکید کرد: اول و آخر حامی خدا است و وظیفه هنر کشف حقیقت است حتی اگر باید در این راه هزینه داد، این هزینه ای است که باید پرداخت کنیم. اگر جدی نباشید باید در خان‌ های خود باقی بمانیم.

در سریال «سلفی» که توسط «خلف الحربی» نویسنده سعودی نوشته شده است، علاوه بر ناصر القصبی، شماری از هنرمندان سعودی و عربی هنرنمایی می‌کنند.

منبع : ابنا

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::