آزادسازی ۴ منطقه دیگر در شمال حلب/ارتش سوریه در ۶ کیلومتری نبل و الزهراء

eagle خرداد ۳۱, ۱۳۹۴ 0
آزادسازی ۴ منطقه دیگر در شمال حلب/ارتش سوریه در ۶ کیلومتری نبل و الزهراء

در پی عملیات نظامی در شمال حلب، ارتش سوریه موفق شد ۴ منطقه را آزاد کرده و فاصله با شکستن محاصره در نبل و الزهراء را به ۶ کیلومتر برساند.

تنها ۲۴ ساعت کافی بود تا ارتش سوریه ابتکار عمل را در جبهه حلب به دست گیرد و از وضعیت دفاعی به هجومی بازگردد.

در این راستا بود که موفق شد، در عملیاتی غافلگیر کننده «جمعیت باشکوی» که بین دو شهرک رتیان و تل جبین در ریف شمالی حلب واقع شده، را از گروه‌های مسلح بارپس گیرد. شدت درگیری‌ها در این منطقه و حجم آتشی که بر سر گروه‌های تروریستی فرو می‌ریخت، به حدی بود که این گروه‌ها نتوانستند، اجساد کشته‌ها و زخمی‌های خود را در حین عقب‌نشینی با خود ببرند.

اهمیت باشکوی

اهمیت «جمعیت باشکوی» در این است که این منطقه با شهرک رتیان که یکی از مهمترین پایگاه‌های گروه‌های تروریستی در ریف شمالی حلب به شمار می‌آید، تنها ۲ کیلومتر فاصله دارد.

با در دست گرفتن کنترل منطقه جمعیت باشکوی کمربند امنیتی اطراف خطوط امداد و کمک رسانی ارتش که از شمال شرقی این منطقه می‌گذرد، عمقی یک و نیم کیلومتری می‌یابد.

فروپاشی سریع گروه‌های تروریستی در ریف شمالی حلب بار دیگر رویای این گروه‌ها در پیشروی ارتش سوریه به سمت شمال حلب را بر باد داد.

ادامه پیشروی در محور شمالی

این پیشروی دو خطر برای آنها به همراه دارد، اول آنکه احتمال تکمیل حلقه محاصره گروه‌های تروریستی در شرق حلب را افزایش می‌دهد و دوم، ارتش سوریه را یک گام دیگر به شکستن محاصره دو شهرک شیعی نبل و الزهراء نزدیک می‌کند.

براساس پیشروی‌ها و پیروزی‌های جدید محقق شده توسط ارتش سوریه، این نیروها تنها ۶ کیلومتر با این دو شهرک فاصله دارند.

مناطق جدید آزاد شده

از دیگر تحولات میدانی حلب همچنین باید از آزادسازی منطقه‌ای که به «جناح افغانستانی‌ها» در حلب معروف است و در کنار منطقه باشکوی قرار دارد و تروریست‌ها آن را «اتاق عملیات فتح حلب» می‌نامند، اشاره کرد.

همچنین نیروهای ارتش سوریه کارخانه‌های «اسفنج» در منطقه «خالدیه» در شمال شهر حلب و انبارهای نخ و کارخانه «سرحیل» در منطقه «اللیرمون» در شمال حلب را آزاد کرده و کنترل آنها را به دست گرفتند.

ادامه حملات خمپاره‌ای تروریست‌ها

به موازات آن، مناطق حلب الجدیده، الراشدین و الاشرفیه شاهد درگیری بین ارتش سوریه با تروریست‌ها بود و در جریان حملات خمپاره‌ای گروه‌های مسلح علیه مناطق مسکونی غرب حلب ده‌ها غیر نظامی کشته و زخمی شدند.

درگیری‌ها در مناطق مختلف حلب درحالی ادامه دارد که رسانه‌های حامی گروه‌های مسلح تروریستی جنگ رسانه‌ای شدیدی را آغاز کرده و با نشر خبرهای کذب تلاش می‌کنند، روحیه ارتش سوریه و اهالی مناطق غرب حلب را تضعیف کنند.

استاندار حلب تکذیب کرد

در این راستا «محمد مروان علبی»، استاندار حمص در سخنانی، اخبار منتشر شده توسط این رسانه‌ها مبنی بر تصرف کوی‌های الراشدین و الخالدیه و خیابان نیل توسط تروریست‌ها را به شدت رد و تکذیب کرد.

در این راستا تلویزیون سوریه نیز تصاویری زنده از کوی الخالدیه که ادعای تصرف آن توسط تروریست‌ها شده بود، پخش کرد.

درگیری‌های داعش – تروریست‌ها

اما درگیری‌های مسلحانه بین گروه‌های مسلح با داعش روز گذشته در جنوب شهر مارع، در ریف شمالی حلب ادامه یافت تا در نتیجه آن از دو طرف ۴۰ تروریست کشته و زخمی شوند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::