شدیدترین درگیری‌ها در حلب/ «الراشدین» مملوء از اجساد تروریست‌ها + نقشه

eagle خرداد ۲۸, ۱۳۹۴ 0
شدیدترین درگیری‌ها در حلب/ «الراشدین» مملوء از اجساد تروریست‌ها + نقشه

شهر حلب از روز گذشته شاهد حملات وسیع، سنگین و گسترده تروریست‌ها به چند منطقه از جمله «الراشدین»، «الخالدیه»، «الاشرفیه» و «باشکوی» است.

رسانه‌های وابسته به تروریست‌ها پیشاپیش خبر از سقوط محله کوچک اما بسیار مهم و تعیین‌کننده «الراشدین» در حلب داده‌اند اما حقایق میدانی و کشته‌های زیاد تروریست‌ها حکایت از واقعیت دیگری دارد.

در این گزارش جدیدترین وضعیت میدانی مناطق مهم حلب پرداخته شده است.

منطقه باشکوی

باشکوی واقع در شمال حومه‌ی شهر حلب است. از صبح دیروز تعداد زیادی از نیروهای تروریستی جبهه النصره به کمک متحدان آن، حملات وسیعی را در این منطقه آغاز و همزمان حملات موشکی و خمپاره‌ای خود را به سوی اهالی منطقه و مواضع نیروهای سوری نشانه رفتند.

در همین حال نیروهای ارتش سوریه به کمک نیروهای دفاع ملی و پشتیبانی توپخانه و نیروی هوایی ارتش به خوبی توانستند این حملات را دفع کنند. ده‌ها تن از ترویست‌ها از جمله یک تن از فرماندهان آنان به نام «اسماعیل الاخرس» فرمانده گروه «حریتان» و اطرافیانش کشته شدند.

در نهایت گروه‌های مسلح با دادن تلفات و خسارت بالا از جمله منهدم شدن خودرو نظامی آنان، مجبور به عقب‌نشینی از منطقه شدند و در حال حاضر درگیری پراکنده‌ای در اطراف منطقه باشکوی گزارش شده است.

منطقه الخالدیه و الاشرفیه

منطقه «الخالدیه» در مجاورت منطقه «اللیرمون» قرار دارد که نزدیک به ۳ سال است که نیروهای تروریستی موجود در منطقه «بنی زید» حملات خمپاره‌ای و موشکی را به مناطق مسکونی و مواضع ارتش در خالدیه ادامه می‌دهند و تاکنون صدها تن از اهالی منطقه را به شهادت رسانده‌اند.

نیروهای تروریستی جبهة النصره و متحدانش از صبح دیروز نیز حملاتی را به مناطق «الخالدیه و الاشرفیه» واقع در شمال غرب شهر حلب انجام دادند و هم‌زمان به شکلی کور با صدها خمپاره، مناطق مسکونی و مواضع نیروهای ارتش را مورد هدف قرار دادند.

به گزارش فارس،گروه‌های تروریستی از روز گذشته تاکنون شش بار مناطق «الخالدیه و الاشرفیه» را مورد هجوم قرار دادند که در تمامی موارد نیروهای ارتش سوریه به کمک نیروهای مردمی موفق شدند حملات را دفع و خنثی کنند.

در درگیری‌های این منطقه نزدیک به ۲۰۰ تن از نیروهای تروریستی کشته شده‌اند و گروه‌های مسلح با دادن تلفات بالا و بدون هیچ گونه پیشروی مجبور به عقب نشینی شدند.

شایعه سقوط الخالدیه در لباس ارتش سوریه

یک منبع میدانی به گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس گفت: چهار نفر از نیروهای تروریستی حاضر در مناطق درگیری در الخالدیه و الاشرفیه با پوشیدن لباس ارتش سوریه اقدام به شایعه‌پراکنی در مناطق کردند و از اهالی مناطق خواستند که به خیابان‌ها بیایند و شادی کنند و به مردم اعلام کردند که «نیروهای انقلابی» (!) موفق شدند که مناطق را از نیروهای سوری پس بگیرند و همچنین اقدام به تیرندازی هوایی کردند که بلافاصله نیروهای ارتش سوریه نیز با مستقر شدن در این مناطق خبر سیطره تروریست‌ها را بر مناطق تکذیب کردند.

اهالی مناطق الخالدیه و الاشرفیه نیز با شنیدن خبر تکذیب سیطره تروریست‌ها اقدام به تظاهرات کردند و در شعارهای خود از ارتش سوریه حمایت کردند و از ارتش خواستند که مناطق مختلف حلب از جمله «بنی زید» را وجود نیروهای تروریستی پاکسازی کنند.

حمله بسیار سنگین به منطقه الراشدین

منطقه الراشدین واقع در غرب شهر حلب منطقه‌ای کوچک اما منطقه‌ای بسیار مهم شمرده می‌شود زیرا این منطقه ورودی شهر حلب از غرب محسوب می‌شود.

در منطقه کوچک الراشدین فقط نزدیک به ۴ ساختمان وجود دارد که نیروهای ارتش سوریه و نیروهای دفاع ملی از آنها به عنوان پناهگاه استفاده می‌کردند.

منطقه الراشدین نزدیک به ۴۰۰ روز تحت کنترل نیروهای ارتش سوریه بود و در این مدت بیش از ۲۰۰۰ موشک از سوی تروریست‌ها به این منطقه پرتاب شد که باعث کشته شدن ۳۵ تن و زخمی شدن ۲۳۷ نفر شده است.

همزمان با حملات خمپاره‌ای و موشکی تروریست‌ها به مواضع نیروهای سوری در منطقه الراشدین، صدها تن از نیروهای تروریستی از صبح دیروز تاکنون حملات سنگینی را به این انجام دادند.

به گزارش فارس، حی الراشدین در همان ساعات اولیه صبح امروز هدف نزدیک به ۳۰۰ موشک و خمپاره قرار گرفت که در نتیجه این حملات تقریبا تمامی ساختمان‌ها تخریب شد و تعداد اندک نیروهای سوری موجود در ساختمان‌ها کشته شدند.

نیروهای دفاع ملی و نیروهای ارتش سوریه حاضر در منطقه به دلیل حملات سنگین، خمپاره‌ای و همه‌جانبه گروه‌های تروریستی به سمت ساختمان تحقیقات علمی واقع ىر ۵۰ متری شمال «حی الراشدین» عقب‌نشینی کردند.

به گفته منابع میدانی به فارس، در حال حاضر توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها را به شدت در منطقه کوچک و تخریب شده الراشدین هدف قرار می‌دهد و گزارش‌ها حاکی‌است تروریست‌ها در این منطقه زمین‌گیر شده‌اند.

در همین حال نیروهای سوری نیز با محکم کردن مواضع خود در ساختمان تحقیقات علمی، حملات توپخانه‌ای و موشکی خود را به مواضع تروریست‌ها در منطقه الراشدین انجام می‌دهند.

در نتیجه حملات توپخانه‌ای و هوایی ارتش سوریه دهها تن از نیروهای تروریستی در منطقه الراشدین کشته شده‌اند و گزارش‌های میدانی حاکیست این منطقه کوچک چند صد متری مملو از جسدهای برجای مانده تروریست‌هاست.

براساس آخرین خبرها در حال حاضر، درگیری شدید بین نیروهای سوری با گروه‌های تروریستی در حد فاصل بین ساختمان تحقیقات و منطقه الراشدین گزارش شده است.

منبع:فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::