بُکش‌بُکش داخلی تروریست‌های سوریه و قلمون قبل از رویارویی با حزب‌الله

eagle خرداد ۲۷, ۱۳۹۴ 0
بُکش‌بُکش داخلی تروریست‌های سوریه و قلمون قبل از رویارویی با حزب‌الله

در پی درگیری گروه‌های تروریستی در «قلمون» سوریه این بار گروهک تروریستی داعش یک مسئول را در گروه «جیش الاسلام» اعدام کرد.

روزنامه «الاخبار» لبنان گزارش داد که شاخه‌های وابسته به داعش در قلمون، قبل از رویارویی با داعش، مشغول تسویه‌حساب‌های داخلی هستند. عناصر داعش «عبدالله انیس» مسئول انبار تسلیحاتی گروه تروریستی جیش الاسلام را در جبهه «قلمون شرقی» ذبح کردند.

در مقابل، عناصر وابسته به «زهران علوش» سرکرده گروهک جیش الاسلام (وابسته به عربستان) نیز در جریان یک عملیات مشابه «خالد الدیری» سرکرده «جیش الوفاء» را در میدان اصلی شهر «دوما» واقع در غوطه شرقی در ریف دمشق اعدام کردند.

گروهک جیش الاسلام همچنین در اواخر ماه گذشته اعلام کرد که الدیری را از طریق یک عملیات امنیتی بازداشت کرده و پس از صدور دستور قضایی از سوی عناصر تروریستی در غوطه شرقی عناصر این گروهک الدیری را به صلیب کشیدند.

روز گذشته نیز داعش یک عنصر جدا شده خود را که گفته می‌شد امیر داعش در قلمون است به همراه دو نفر دیگر از سرکرده‌های خود اعدام کرد (+). یک منبع امنیتی لبنانی با اعلام این خبر به روزنامه النهار گفت: ابو بلقیس البغدادی در «وادی حمید» در شرایطی مبهم در شرق عرسال کشته شده است… اطلاعات رسیده از شرق لبنان نشان می‌دهد که «ابوبکر» مسئول نظامی و «ابو الولید المقدسی» مفتی شرعی سابق داعش که از «رقه» (در شمال شرق) سوریه آمده‌ بودند نیز کشته شده‌اند.

پس از انتشار این خبر، وبگاه خبری «لبنان فایلز» در گزارشی اختصاصی با عنوان «چرا داعش امیر شرعی خود در القلمون را کشت؟» نوشت: ابو الولید المقدسی که ملیت اردنی دارد، اخیرا در فایلی صوتی جدایی خود از داعش را به دلیل فساد مالی و اداری داعش در قلمون اعلام کرد و به همین دلیل دستور قتل او صادر شد.

منطقه قلمون و ارتفاعات عرسال در شرق لبنان و در مرز با سوریه، از یک ماه گذشته شاهد تشدید درگیری‌ها میان نیروهای مقاومت و ارتش سوریه با تروریست‌های جبهة النصره و داعش است.

طی هفته‌های گذشته، مساحتی بیش از ۱۵۰ کیلومتر مربع از مساحتی در حدود ۲۰۰ کیلومتر مربعی که تحت اشغال جبهة النصره بود، به دست نیروهای حزب‌الله آزاد شده است.

فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::