محاصره داعش درشهر راهبردی شیخ مسکین سوریه

eagle آذر ۱۴, ۱۳۹۳ 0
محاصره داعش درشهر راهبردی شیخ مسکین سوریه

ارتش سوریه با تنگ تر کردن حلقه محاصره تروریست ها در شهر راهبردی شیخ مسکین در استان درعا در جنوب سوریه، در صدد پاکسازی کامل این منطقه از وجود تروریست ها است.

به گزارش روز جمعه خبرنگار شبکه خبری العالم از سوریه، نیروهای ارتش در این عملیات مواضع عناصر مسلح در شهر شیخ مسکین دراستان درعا درجنوب سوریه، را هدف قرار دادند.

بر پایه این گزارش، یگان های ارتش سوریه به مواضع داعش در مناطق حويجة صكر، المريعيه و روستای الجفره در دیرالزور که گروه های مسلح همواره درصدد نفوذ از این مناطق هستند، حمله کردند در این حمله شماری از تروریست های مسلح به هلاکت رسیدند.

خبرها حاکی است که با توجه به افزایش تعداد مجروحان در درگیری ها، بیمارستان های سیار، برای عناصر مسلح درخواست اهدای خون کردند.

” ثائر ابراهيم ” تحلیلگر مسائل سیاسی سوریه درگفتگو با شبکه خبری العالم براهمیت حضور ارتش عربی سوریه و مراکز دولت در منطقه الشرقیه، گفت: آمریکا با بهانه های نظامی می خواهد دولت مورد نظر خود را ایجاد و طرح تقسیم سوریه را عملی کند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه با تنگ کردن حلقه محاصره بر عناصر مسلح در شهر راهبردی شیخ مسکین در درعا درجنوب سوریه، تحرکات عناصر مسلح دراین مناطق را مختل کردند و تلاش گروهی از تروریست ها برای نفوذ به یکی از ساختمان های نزدیک میدان شیخ مسکین در غرب جاده قرفا – شيخ مسكين را ناکام گذاشتند و همزمان به مواضع این گروه در مناطق انخل، جاسم و الغاريه غربی حمله کردند.

” تركي حسن” کارشناس مسائل نظامی سوری در گفت وگو با شبکه خبری العالم، خاطرنشان کرد، نیروهای مسلح وارد منطقه شیخ مسکین شدند و بخش شرقی و جنوب غربی این منطقه را پاکسازی کردند و اکنون بخش شمال غربی کانون تمرکز تروریست ها است.

وی افزود: درگیری ها ادامه دارد و جز با پاکسازی و نابودی کامل تروریست ها دراین منطقه به پایان نمی رسد.

این کارشناس مسایل نظامی تاکید کرد، درگیری با تروریست ها شدید و سخت است زیرا ارتش با عناصر تکفیری آموزش دیده که تجربه جهانی نیز دارند، می جنگد.

با وجود حاکم بودن آرامش نسبی در شهر دمشق پایتخت سوریه، اما اوضاع این منطقه نیز به نوعی تحت تاثیر عملیات نظامی در منطقه غوطه شرقی، قرار دارد.

همچنین عملیات نظامی در برخی از مناطق ریف دمشق ادامه دارد و بنا به اطلاع منابع آگاه، ارتش سوریه مصمم به ادامه تعقیب عناصر مسلح و پاکسازی آن ها در منطقه جوبر است.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::