۱۷۰۰ سر در دستان یک داعشی

eagle خرداد ۲۶, ۱۳۹۴ 0
۱۷۰۰ سر در دستان یک داعشی
سهیل کریمی گفت: دلار های سعودی و قطری باعث پرورش داعشی ها هستند و آن ها همواره به این گروه تروریستی کمک می کنند در این مستند شاهد نگاه آن ها به شیعیان و مخصوصاً ایرانیان هستیم که در یک روز ۱۷۰۰ نفر را سر بریدند.
به گزارش فرهنگ نیوز، مستند  «ایرانیان مرتد»، با حضور کارگردان این اثر «حمید عبدالله ‌زاده» تهیه‌کننده، «عرفان طالبی»، «سهیل کریمی»‌ مستند‌ساز، «محمد احسانی»‌،مدیر شبکه  یک و سید رضا خطیبی «کارگردان» در سالن کنفرانس خبرگزاری مهر برگزار شد.
در ابتدای نشست سهیل کریمی در ارتباط با گروهک‌ تروریستی داعش گفت: از سال‌های گذشته از سوی برخی که نسبت به اسلام و مسلمانان موضع داشتند تلاش کردند که اسلام را تحریک کنند به همین دلیل اسلام انقلابی را که در آن دست برده‌اند توسط برخی که تربیت شده خودشان است به جهانیان معرفی کردند. سقفیت انقلابی فرقه‌ای است که اعتقاد دارم در بلاد اسلامی غیر مسلمان‌ها نباید زندگی کنند. اما سقفیتی که داعش از دل آن بیرون آمد اعتقاد به کشتن کفار دارد که از نظر آن ایرانیان نیز جزو این دسته قرار دارند.
وی در ادامه افزود:‌به نظرم خوب مهره‌ای را دشمنان انقلاب انتخاب کرده‌اند آنها از نظر جهاد و شهادت جذابیت‌های خاصی برای مسلمانان دارند سوء استفاده کرده و با کمک دلارهای نفتی سعودی و قطری جوانانی را جذب کردند که مسلمان هستند و آنها امروز تبدیل به داعش شده‌اند. جالب این است که همین افراد آنهایی هستند که در دهه ۷۰ به کمک بچه‌های ایرانی از بوسنی نجات پیدا کردند. این که حالا امروز به دشمنان ما تبدیل شده‌اند به دلیل سهل انگاری‌هایی بوده که از جانب ما رخ داده است.
این مستندساز در ادامه با تاکید بر اینکه باید این اتفاقات توسط مستند‌سازان به ثبت برسد،‌گفت: اگر در ثبت این اتفاق‌ها که در حال رخ دادن است کوتاهی کنیم اطمینان داشته باشید که خیانت برای آیندگان به حساب خواهد آمد چرا که آنها قطعا در واقعیت دست می‌برند. با توجه به اینکه مستندسازان ایرانی با کمبود امکانات مواجه هستند اما تلاش می‌کنند در این مسیر گام‌های مثبتی بردارند.
حمید عبدالله‌زاده کارگردان فیلم مستند  «ایرانیان مرتد»، در ادامه این نشست گفت: در ابتدا قرار بود درباره گروه مقاومت عراق فیلم بسازیم اما کم کم بنا بر شرایط موجود به این سمت گرایش پیدا کردیم باید بپذیریم که مردم ما به همان اندازه می‌دانند داعش خطر بزرگ برای همه جهان به خصوص ایرانیان است اما در ارتباط با اینکه چرا هزینه‌ای برای مقابله با این تروریست‌ها صورت می‌گیرد انتقاد می‌کنند.
وی در ادامه افزود: شبکه‌های بیگانه وابسته به دولت‌های بزرگ همواره تلاش دارند با ساخت برنامه‌هایی به مخاطبینشان که ایرانیان هستند اینگونه نمایان کنند که فقر موجود در بخش‌هایی از ایران با مشکلات به وجود آمده به دلیل هزینه‌هایی است که دولت ایران برای مبارزه با تروریست و مخصوصا داعشی‌ها انجام می‌دهد.
او همچنین تاکید کرد: باید بپذیریم که داعش برای ما یک تهدید بزرگ است در حقیقت این گروه تروریستی برای جنگ با ما تجهیز شده است. به این موضوع باید دقت داشته باشیم اگر در حال حاضر در مرزهای خارج از ایران با آنها وارد جنگ نشویم و هزینه نکنیم در آینده باید هزینه‌های هنگفت بیشتری را پرداخت کنیم چرا که آنها به شدت هدفمند عمل می‌کنند و یکی از مهمترین اهدافشان حمله به مرزهای ایران است.
عبدالله‌زاده گفت: در این مستند به هیچ عنوان به سمت بازسازی حرکت نکردیم تنها تصاویر بسته‌ای را برای تکمیل شدن کارمان گرفتیم. امروز بافت مردمی که در عراق وجود دارد با آنچه که در زمان جنگ با ایران شاهد بودیم متفاوت است. داعش یک برنامه‌ریزی بلندمدت دارد از ۲۰۰ سال پیش برای به وجود آمدن چنین گروهی برنامه‌ریزی شده بود. آن افرادی که داعش را به وجود آوردند تا شیعه را هدف بگیرد فکر نمی‌کردند روزی در برابر خودشان بایستد.
عرفان طالبی در ادامه این نشست با اشاره به اینکه در ارتباط با موضوع مستند دغدغه‌های بسیاری داشتیم، گفت: امیدوارم که توانسته باشیم به اندازه خود حق مطلب را ادا کنیم هر کسی باید سهم خود را در شرایطی که به وجود آمده ایفا کند و ما در این عرصه با توکل بر خدا ورود پیدا کردیم. به لحاظ امکانات سختی‌هایی نیز همراه ما بود همچنین برای شروع کارمان به روی هیچ فرد و ارگانی حساب نکردیم. این که چقدر موفق بودیم را نمی‌دانم اما تلاش خودمان را به کار گرفتیم.
وی در ادامه افزود:‌افرادی که در مقابل گروه داعش ایستادگی می‌کنند و می‌جنگند در واقع به نوعی از ایدئولوژی جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کنند. هزار و هفتصد نفر نوجوان شیعه در یک روز در عراق به شهادت رسیدند و این نشان‌دهنده نوع تفکر داعش است. باید دقت داشته باشیم که نوک پیکان تمام این اتفاقات به سمت ایران است و این تنها به دلیل ایدئولوژی و تفکر جمهوری اسلامی ایران است.
این تهیه‌کننده همچنین ادامه داد: تا کنون قدرت به دست شیعه‌ها نبوده است اما امروز که بخشی از آنها توانستند صاحب قدرتی شوند باعث آزار آمریکا شده‌ است و آنها از این تقسیم‌بندی قدرت خرسند نیستند. بصره امروز شبیه بخشی از لبنان شده و در در و دیوار آن تصاویر بسیاری از شهیدان را شاهد هستیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه نباید فکر کنیم که افرادی که در داعش مشغول فعالیت هستند تماماً‌ بی‌سواد هستند گفت: داعش متخصصین بزرگی دارد آنها بی‌سواد نیستند مخصوصا در بحث رسانه به درستی عمل می‌کنند و در سال ۲۰۱۳ مستندی را ساختند.
او همچنین در ارتباط با این پرسش که آیا تعاریفی که سوژه‌های مستند شما از اسلام، ایران و مقام معظم رهبری می‌کردند توسط خود شما به آنها القاء شده بود، گفت: به هیچ عنوان علاقه‌ای که در آنها نسبت به مقام معظم رهبری و ایران وجود دارد ذاتی است و ما در بسیاری از موارد تلاش کردیم ابراز علاقه آنها را در فیلم قرار ندهیم که گمان شود این اتفاق از سوی ما در حال رخ دادن است آنچه که در فیلم دیدید علاقه واقعی و قلبی آنها به این موارد است.
لازم به ذکر است مستند «ایرانی های مرتد» به کارگردانی حمید عبدالله زاده و تهیه‌کننده عرفان طالبی در عراق ساخته شده است و در آن با یکی از سران داعش که عامل اجرایی حکم اعدام ۱۷۰۰ سرباز عراقی بوده مصاحبه شده است. این مصاحبه ها برای نمایش تفکر داعش نسبت به ایرانی ها انجام شده است و به گفته کارگردان، این مستند برای مخاطب عادی جامعه ایران ساخته شده تا تهدید و خطر داعش را بهتر درک کند. مستند «ایرانی های مرتد» ۵۰ دقیقه است و در سال ۹۳ تولید شده است و گروه در چهار ماه تدوین آن را به انجام رسانده اند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::