مسئول کشتار پایگاه هوایی اسپایکرعراق کیست ؟

eagle خرداد ۲۲, ۱۳۹۴ 0
مسئول کشتار پایگاه هوایی اسپایکرعراق کیست ؟

عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق ، برخی نهادهای نظامی را مسئول کشتار سال گذشته صدها دانشجو در پایگاه هوایی اسپایکر دانست.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ” ماجد الغراوی ” روز جمعه گفت: نهادهای نظامی که دستور انتقال سربازان به این پایگاه را صادر کردند ، مسئول کشتار اسپایکرهستند.

پایگاه خبری سومریه نیوز روز جمعه به نقل از الغراوی گزارش کرد: دلائل بروز کشتار اسپایکر روشن است زیرا تبعات بی ثباتی امنیتی استان نینوا بر استان صلاح الدین محل استقرار پایگاه هوایی اسپایکر نیز تاثیر گذاشت.

وی افزود: نهادهای نظامی که دستور انتقال سربازان به پایگاه هوایی اسپایکر را صادر کردند به دلیل کامل نشدن دوره آموزشی اشان ، مسئول این کشتار هستند.

الغراوی با نادرست توصیف کردن تصمیم انتقال سربازان ، افزود:برخی ساکنان استان صلاح الدین ازطریق همکاری با باندهای داعش در کشتن سربازان وبروزاین کشتار نقش داشتند.

“صباح الساعدی” عضو کمیته تحقیق در مساله کشتار پایگاه هوایی اسپایکر روز شنبه تاکید کرد: این کمیته اسامی بیش از ۵۰۰ جنایتکار که بیشتر آنان نیز عراقی هستند را در اختیار دارد ، شمار قربانیان اسپایکر نیز حدود هزار و ۶۵۰ نفر بوده است.

برخی منابع امنیتی دلیل اعدام صدها دانشجوی پایگاه نظامی اسپایکر را مسائل طائفه ای و قومی می دانند.

هزار و ۷۰۰ دانشجوی علوم نظامی پایگاه نظامی اسپایکر خرداد ماه سال ۱۳۹۳ ( ژوئن ۲۰۱۴ ) در حمله گروه تروریستی داعش به شهادت رسیده و ناپدید شدند.

این پایگاه نظامی در شمال شهر تکریت استان صلاح الدین در شمال عراق قرار دارد و تروریست‌های داعش پس از ورود به این پایگاه که با همدستی تعدادی از افسران نظامی ارتش صورت گرفت جنایت فجیعی را رقم زدند.

تکفیری‌های داعش دانشجویان نظامی را که زیر ۲۲ سال سن داشتند سوار ده‌ها کامیون کردند و به میدان القصر شهر تکریت برده و تعدادی از آن‌ها را برای اعدام به صف کردند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::