«جبهة النصره» بیش از ۴۰ «دروزی» را در ادلب سوریه سر برید

eagle خرداد ۲۱, ۱۳۹۴ 0
«جبهة النصره» بیش از ۴۰ «دروزی» را در ادلب سوریه سر برید

منابع محلی سوری از قتل عامی خبر دادند که گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» در یکی از روستاهای استان ادلب، واقع در شمال غربی سوریه دست به آن زد.

ادلب در ماه گذشته میلادی تحت کنترل تروریست‌های «جبهة النصره» در آمد.

بنابر اظهار این منابع، گروه تکفیری جبهة النصره بیش از ۴۰ نفر از دروزیان روستای «لوزه» در کوه «السماق» از توابع استان ادلب را سر بریدند.

قربانیان این قتل عام سالمندان و جوانان خاندان‌های دروزی خالد، رزق، شاهین، حمد و جبر بودند و جبهة النصره با محاصره روستا مانع از خروج اهالی از آن شده است، به گونه‌ای که ارتباط اهالی روستای لوزه با دنیای خارج کاملا قطع شده است.

در این روستا یک کلیسای باستانی که تاریخ بنای آن به دوره بیزانس باز می‌گردد، نیز وجود و بیم آن می‌رود که توسط این گروه تروریستی تکفیری تخریب شود.

مذهب دروزی شاخه‌ای از فرقه اسماعیلیه است که گفته می‌شود نخستین بار در سال ۴۰۸ (قمری) در قاهره در مسجد ریدان پایه‌گذاری شد.

سکونتگاه اصلی پیروان آن در سوریه، لبنان، فلسطین و اردن است. دروزها در سده ۱۱ میلادی از اسماعیلیان منشعب شدند. دروزیان خود را اهل التوحید یا الموحدین می‌نامند.

این اقدامات در شرایطی انجام می شود که کشورهای غربی متاثر از تلاش های ترکیه و عربستان حاضر به پذیرش ضمنی و آموزش نیروهای جبهه النصره_شاخه القاعده در سوریه_ شده و آنها را گروهی میانه رو و متفاوت از داعش عنوان می کند.

فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::