انتشار نوار ویدئویی القاعده از گروگان آمریکایی و تهدید به قتل+عکس

eagle آذر ۱۳, ۱۳۹۳ 0
انتشار نوار ویدئویی القاعده از گروگان آمریکایی و تهدید به قتل+عکس
شبه‌نظامیان القاعده یک نوار ویدئویی را منتشر کردند که در آن تهدید می‌کنند عکاس خبرنگار آمریکایی انگلیسی الاصل را که سپتامبر ۲۰۱۳ در «صنعا» پایتخت یمن ربوده شده بود را خواهند کشت.
روزنامه انگلیسی «دیلی میل» ضمن انتشار این خبر گزارش کرد که القاعده در این نوار ویدئویی هشدار داده است که اگر ظرف سه روز آینده خواسته‌های آنها محقق نشود، «لوک سامرز» عکاس ۳۳ ساله آمریکایی انگلیسی الاصل را خواهند کشت.
سامرز که در این نوار ویدئویی نمایش داده می‌شود، می‌گوید: من خواستار هرگونه کمکی هستم که بتواند مرا از این وضع خارج کند.
این نوار ویدئویی سه دقیقه‌ای لوک سامرز ۳۳ ساله را نشان می‌دهد و صبح امروز توسط گروههای وابسته به القاعده یمن منتشر شده است.
سامرز که دارای تابعیت آمریکایی است، در سپتامبر ۲۰۱۳ در صنعا گروگان گرفته شد و القاعده یمن هشدار داد که آمریکا سه روز مهلت دارد تا چند مورد از خواسته‌های این گروه را محقق کند و در غیر اینصورت سامرز کشته می‌شود.
پیش از این تکفیری‌های داعش نیز ویدئوهای مشابهی از گروگانهای آمریکایی و انگلیسی منتشر کرده بود و در ویدئوهای اولیه تهدید به سربریدن قربانیان خود کردند و در ویدئوهای بعدی، سر گروگانها را می‌بریدند.
«جیمز فولی» و «استیون ساتلاف» خبرنگاران آمریکایی و «پیتر کسیگ» امدادگر آمریکایی و «دیوید هینز» و «آلن هنینگ» از امدادگران انگلیسی، از جمله گروگان‌های داعش بودند که بعد از انتشار نوار ویدئویی مربوط به آنها، سربریده شدند.
یک آمار و ارقام رسمی نشان می‌دهد که ۵۰۰ شهروند انگلیسی به سوریه و عراق سفر کرده‌اند تا در کنار داعش به مبارزه بپردازند و برخی دیگر نیز به گروههای کرد پیوسته‌اند تا علیه داعش مبارزه کنند.
به گزارش فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در ماه سپتامبر، راهبردی را برای مبارزه علیه داعش در عراق و سوریه اعلام کرد و بعد از آن حملات هوایی را علیه مواضع داعش در این دو کشور صورت داد که بنا به گفته بسیاری از تحلیلگران در متوقف کردن پیشروی‌های داعش موفق نبوده است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::