ارتش سوریه کنترل چند منطقه استراتژیک در ریف‌های ادلب و حماه را در دست گرفت

eagle خرداد ۱۵, ۱۳۹۴ 0
ارتش سوریه کنترل چند منطقه استراتژیک در ریف‌های ادلب و حماه را در دست گرفت

یگان‌های ارتش سوریه پس از دیدار رئیس ستاد مشترک ارتش و نیروهای مسلح این کشور از ریف شمال غربی حماه که با ریف ادلب هم مرز است، عملیات نظامی گسترده‌ای را در این منطقه آغاز کردند.

این درحالی است که به موازات آن یگان‌های ویژه ارتش سوریه عملیات هلی‌بُردی را در روستای سنقره که در نزدیکی شهرک محمبل در جنوب غربی شهر اریحا قرار دارد، انجام دادند.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص تاکید کر که هدف ارتش سوریه در این عملیات تقویت خطوط پشت جبهه نیروهایی است که در مناطق فریکه و الزیاره، در جنوب غربی شهر جسر الشغور مستقر شده‌اند.

این منبع با بیان اینکه هدف دیگر این عملیات تامین خطوط کمک و امداد رسانی ارتش در عمق ریف ادلب است، گفت: این عملیات با پوشش آتش و پشتیبانی نیروی هوایی و توپخانه ارتش انجام شد که زمینه پیشروی نیروهای پیاده نظام در چندین محور را فراهم کرد و از این حیث باید آن را عملیاتی دقیق و در عین حال غافلگیرکننده شمرد.

منبع مذکور افزود: ارتش سوریه موفق شد، بر تپه استراتژیک «اعور» و روستاهای تل الصحن، الزیادیة و صراریف تسلط پیدا کند که بین دو ریف ادلب و حماه قرار دارند و در دشت «الروج» واقع شده‌اند، این درحالی است که جبهه زیزون شاهد درگیری‌های شدید است.

این منبع آگاه گفت: یگان‌های پیاده نظام ارتش سوریه هم اکنون درحال پاکسازی مناطق فوق هستند و مابقی نیروها نیز درحال پیشروی در منطقه هستند.

به این ترتیب ارتش سوریه موفق به تامین امنیت خط پشت جبهه خود در شهرک فریکه در جنوب غربی شهر جسر الشغور در ریف ادلب شد تا زمینه آغاز عملیات گسترده نظامی در ریف ادلب و بطور خاص در جبهه‌های اریحا – جسر الشغور را فراهم کند.

این منبع میدانی سوری در ادامه توضیح داد که یگان‌های ویژه ارتش سوریه هلی بُردی را در روستای سنقره در مسیر بزرگراه اریحا – جسر الشغور با هدف مشغول کردن گروه‌های مسلح اجرا کردند تا زمینه را برای عملیات ارتش سوریه در محورهای دیگر هموار کنند.

منبع مذکور تاکید کرد که ارتش سوریه به شکل گسترده‌ای بر عملیات کیفی، ‌دقیق و غافلگیرکننده تکیه می‌کند که تاکنون با استفاده از این تاکتیک موفق شده، مناطق مسکونی و نظامی متعددی را باز پس گیرد.

فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::