عکس یادگاری سه شهید مدافع حرم در کنار یکدیگر

eagle خرداد ۹, ۱۳۹۴ 0
عکس یادگاری سه شهید مدافع حرم در کنار یکدیگر

تجاوز نیروهای تکفیری به حریم آل الله باعث شد تا افراد بسیاری به صورت داوطلبانه برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) به سوریه و عراق رفته و برای مقاومت و دفاع از این مناطق با نیروهای تروریستی و تکفیری مبارزه کنند. از آغاز تجاوز نیروهای تکفیری به حرم اهل بیت(ع) تا کنون مدافعان بسیاری به شهادت رسیده‌اند. هادی کجباف، بهروز هلیسایی و سیدجاسم نوری نیز از زمره شهدای مدافع حرمی بودند که در این درگیری‌ها به شهادت رسیدند.

«هادی کجباف» جزء اولین نیروهای داوطلبی بود که از ایران راهی عراق و سپس سوریه شد تا از حرم‌های اهل بیت مقابل تروریست‌ها دفاع کند. شهید کجباف با ورود به سوریه فرماندهی، سازمان‌دهی و آموزش عده‌ای از مدافعان حرم را به عهده گرفت و تا جایی موفق بود که داعشی‌ها به اسم و رسم، او را می‌شناختند و مدت‌ها به دنبالش بودند. او چندی پیش در منطقه بصری الحریر استان درعا در مرز سوریه و اردن به آرزوی خود رسید. واکنش همسر شهید کجباف به خبر شهادت ایشان نشان داد که این شهید نه تنها خود عاشق شهادت بود، بلکه خانواده‌ای داشت که تک‌تک اعضایش کم از خود او ندارند. خانم “شایسته احمدی‌زاده” وقتی مطلع شد که می‌خواهند برای تحویل گرفتن پیکر شهید کجباف از تروریست‌ها، به آن‌ها پول بدهند و یا اسیر از آن‌ها آزاد کنند، با این‌گونه پیشنهادها مخالفت کرد و گفت آن‌چه در راه خدا داده است، پس نمی‌گیرد.

«بهروز هلیسایی» نیز یکی از شهدای مدافع حرم از اهالی خوزستان بود که در دفاع از حرم اهل بیت(ع) و در درگیری با نیروهای تروریست تکفیری به شهادت رسید. یکی از فرماندهان دفاع مقدس می‌گوید به شهید گفتم شما جانباز و برادر دو شهید هستید بروید عقب، خانواده شما داغدار دو شهید دفاع مقدسند. او در پاسخ به من گفت: برادرانم مرا صدا زده‌اند باید بروم. همچنین «سید جاسم نوری» نیز از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس در الرمادی عراق در جبهه‌های مقاومت عراق در درگیری با نیروهای تکفیری و تروریست به خیل شهدای مدافعین حرم پیوست.

در ادامه عکس مشترکی از این سه شهید اهوازی که در زمان هشت سال دفاع مقدس ثبت شده است، می‌آید: در این عکس به ترتیب از سمت راست: شهیدان سید جاسم نوری، بهروز هلیسایی و هادی کجباف.

عکس یادگاری سه شهید مدافع حرم در کنار یکدیگر

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::