همسر «ابوبکر البغدادی» اعتراف کرد

eagle آذر ۱۲, ۱۳۹۳ 0
همسر «ابوبکر البغدادی» اعتراف کرد

یک مقام نظامی لبنانی در گفت‌وگو با روزنامه «الجمهوریه» این کشور اعلام کرد که همسر «ابوبکر البغدادی» خلیفه خودخوانده داعش و دخترش که سه‌شنبه (دیروز) در مرزهای لبنان دستگیر شده‌اند، هنوز در وزارت دفاع به سر می‌برند.

بر اساس این گزارش، این زن دستگیر شده در نزدیکی مرزهای لبنان اعتراف کرده که همسر البغدادی است و به همین دلیل نیز هنوز تحت بازجویی قرار دارد.

این منبع گفت: دولت لبنان باید اکنون تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد از این دستگیری به عنوان یک برگه برای مذاکره و آزادی نظامیان به گروگان گرفته شده به دست داعش استفاده کند یا خیر. زیرا ارتش تنها به وظیفه خود عمل کرده اما مذاکرات در حوزه اختیارات دولت است.

مقامات لبنانی سه شنبه (دیروز) اعلام کردند زنی که در یکی از گذرگاه های مرزی دستگیر شد، همسر دوم ابوبکر بغدادی و اهل سوریه است که قصد داشته از این کشور وارد لبنان شود.

برخی رسانه های لبنانی نیز، گزارش دادند که این زن، همان «سجی الدلیمی» دختر حمید الدلیمی افسر ارشد حزب بعث صدام است که همراه با دختر ۹ ساله اش (از شوهر قبلی) دستگیر شده است.

سجی الدلیمی که همچون همسرش، تفکرات افراطی و ادعای مجاهدت دارد، پیش از این نیز، بطور ناخواسته جان چندین گروگان را نجات داده بود. در زمان آزادی راهبه های معلولا، این زن که در بازداشت ارتش لبنان بود، با راهبه ها مبادله شد.

به گزارش فارس، تحلیلگران درباره علت تلاش همسر بغدادی برای بازگشت به لبنان می‌گویند که وی قصد راه اندازی مجدد شبکه ای که با دستگیری «جمانه حمید» از هم پاشید، داشته است. جمانه حمید، مدیریت شبکه ای از زنان تکفیری را بر عهده داشت که در تهیه، انتقال و کار گذاشتن بمب در لبنان، سوریه و عراق فعال بودند. این زن چندی پیش شناسایی و دستگیر شد و اکنون در زندان رومیه نگهداری می‌شود.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::