عملیات آزادسازی الانبار آغاز شد / سرکرده داعش در نینوا ردیابی شد

eagle خرداد ۵, ۱۳۹۴ 0
عملیات آزادسازی الانبار  آغاز شد / سرکرده داعش در نینوا ردیابی شد
فرماندهی عملیات مشترک عراق لحظاتی پیش از آغاز عملیات آزادسازی استان الانبار خبر داد.

هنوز جزئیات بیشتری از این عملیات منتشر نشده است.

آغاز عملیات آزادسازی الانبار عراق

*******************************تحولات امنیتی عراق***

این در حالی است که حامد المالکی فرمانده نیروی هوایی عراق اعلام کرد: نیروی هوایی عراق موفق به هلاکت بیست نفر از سرکرده های داعش در شهر الرمادی شده است و مراکز مهم آنها را ظرف روزهای گذشته منهدم کرده است.

وی افزود: ورود نیروهای مردمی به عملیات آزاد سازی الرمادی از اهمیت زیادی برخوردار است و بُعد قوی به عملیات داده است و راه های امداد رسانی و عرصه بر داعش تنگ شده است.

پیشروی های نیروهای امنیتی و مردمی در مناطق العنکود والسجاریه

سرهنگ حمید شندوق رئیس پلیس الفرسان در الانبار اعلام کرد: نیروهای امنیتی و مردمی و عشایری در منطقه العنکود و دانشگاه الانبار پیشروی هایی به دست آورده اند.نیروهای امنیتی و مردمی در حال پیشروی به سوی منطقه السجاریه هستند.

وی افزود: طرح آزاد سازی الرمادی آماده شده است و بزودی عملیات آزاد سازی الرمادی تکمیل خواهد شد و نیروها در آستانه آزاد سازی آن هستند.فرماندهان امنیتی طرح کاملی را با هدف آزاد سازی کامل الانبار آماده کرده اند.شندوق تاکید کرد: نیروهای امنیتی به عوامل اطلاعاتی در داخل مناطق تحت اشغال داعش به سر می برند توجه زیادی دارد.از سوی دیگر منابع عراقی از خنثی سازی ده ها منزل بمب گذاری شده و ۱۵۰ بمب در ورودی شرقی الرمادی خبر دادند.

البغدادی اداره الانبار را  به یک سرکرده چینی سپرد

برخی منابع آگاه بیان کردند: ابوبکر البغدادی سرکرده داعش به همراه برخی سرکرد های عرب و خارجی این گروهک از الرقه سوریه به نینوا وارد شده است و تغییراتی در ماموریت ها و تاکتیک های نظامی در الانبار داده است به گونه ای که یک سرکرده چینی را مامور امور کرده است. وی قبلا سرکرده داعش در فلوجه، هیت و القائم و مرزهای عراق با سوریه بوده است.

این منابع افزودند: البغدادی و ابوعمر چچنی و شاکر وهیب و تعدادی از سرکرده های داعش به طور مخفیانه از الرقه سوریه وارد نینوا شده اند و نشست محرمانه به محض رسیدن در یکی از مراکز داعش در نینوا برگزار کرده اند.البغدادی تغییرات در والیان و سرکرده های این گروهک داده است و برخی از سرکرده ها را در نینوا برکنار کرده است اما اسامی که برکنار شده اند فاش نشده است.

هلاکت تک تیرانداز خطرناک داعش

در همین حال رائد شاکر جودت رئیس پلیس عراق اعلام کرد: نیروهای پلیس در حصیبه شرقی در هفت کیلومتری شرق الرمادی در پاسی از شب گذشته موفق به هلاکت یکی از تک تیراندازان داعش شدند این فرد از خطرناکترین تک تیراندازان داعش محسوب می شود.

وی افزود: نیرویی از پلیس سه بمب را در منطقه پل دیالی به وزن صد کیلو خنثی کرد و نیروهای ویژه تخریب بمب ینز یک بمب را در زیر خودرو یکی از کارکنان قرار داده شده بود خنثی کردند.

قطع خطوط امداد در جنوب الرمادی

از سوی دیگر نیروهای امنیتی و مردمی خطوط امداد رسانی داعش را در جنوب الرمادی قطع کردند.

تعبیر وزیر دفاع کانادا از وضع الرمادی

در همین حال جیسون کنی وزیر دفاع کانادا گفت: کانادا طرحی برای توسعه عملیات آموزش کنونی در شمال عراق ندارد و حدود ۷۰ نظامی کانادایی با نیروهای پیشمرگه کار می کنند.متاسفانه اوضاع الرمادی شکست محسوب می شود و به مثابه هشداری برای ارتش عراق است که توان خود را بالا ببرد.در شش ماه گذشته نیروهای عراقی حدود ۲۵ تا۳۰ درصد از اراضی تحت اشغال داعش را پس گرفته اند.کانادا به آموزش نیروهای کُردی ادامه می دهد و دیگراعضای ائتلاف با نیروهای عراقی در جنوب و مرکز عراق کار می کنند.

ابوبکر البغدادی روز دوشنبه در بازگشت از الرقه سوریه به همراه برخی سرکردگان عرب و غیر عرب وارد نینوا شد.

وی افزود: البغدادی پس از تسلط داعش براستان الانبار عراق و تدمر سوریه، برخی از سرکردگان این گروه را تغییر داد.

سرکرده چینی داعش برای جنگ در الانبار

این منبع محلی خاطرنشان کرد، ماموریتهای جنگی داعش در الانبار عراق به عهده سرکرده چینی این گروه واگذار شده است.

وی در گفت وگو با سومریه نیوز تصریح کرد، البغدادی، ابوعمرالشیشانی (چچنی)، شاکر وهیب و شماری از سرکردگان این گروه عصر دیروز در بازگشت از الرقه سوریه کاملا محرمانه و مخفیانه وارد نینوا شدند.

این منبع افزود: عملیات ورود آنان به شکل یک کاروان بزرگ نبوده بلکه آنها از مناطق صحرایی تحت تسلط این گروه و از طریق مرزهای عراق و سوریه وارد نینوا شدند.

وی که خواست نامش فاش نشود، گفت: البغدادی، الشیشانی و وهیب به محض ورود به یکی از پایگاه های نینوا که مشخصاتش مخفی است، جلسه محرمانه ای تشکیل دادند.

گفته می شود که البغدادی در این نشست برخی والیان را تغییر داد و ماموریت های جدیدی به برخی از اعضای این گروه داده و شماری از سرکردگان میدانی نینوا را بدون اشاره به اسامی آنان، برکنار کرد.

این منبع محلی گفت: تغییرات انجام شده توسط البغدادی ؛ با تسلط یافتن این گروه بر الانبار در غرب عراق و تدمر سوریه همزمان شده است.

وی افزود: ماموریت های نظامی و جنگی الانبار نیز به یک چینی واگذار شد، این عضو چینی داعش یکی از سرکردگان این گروه بود که پیش از این ماموریت های امنیتی بخشهایی از مناطق تحت تسلط این گروه در فلوجه، هیت، القائم و مرزهای عراق و سوریه را بر عهده داشت.

این منبع عراقی خاطرنشان کرد: البغدای خود بر همه درگیریها نظارت دارد اما سفرهای وی بسیار اندک بوده و آن را علنی نمی کند و بیشتر از عراق، در سوریه حضور دارد.

وی افزود: البغدادی یک گروه فنی و حرفه ای در اختیار دارد که تحت نظر یک کارشناس عراقی متخصص در زمینه  الکترونیک و شبکه های مخابراتی  فعالیت دارد و ماموریت وی نیز تامین امنیت الکترونیکی و ایجاد پارازیت برروی دستگاههای کنترل و ردیابی البغدادی است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::