نبرد قلمون؛ آغاز مرحله آخر پاکسازی و آخرین نفس‌های «النصره» در «فلیطه» + عکس

eagle اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۴ 0
نبرد قلمون؛ آغاز مرحله آخر پاکسازی و آخرین نفس‌های «النصره» در «فلیطه» + عکس

نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان حزب الله لبنان در ادامه عملیات برای پاکسازی مناطق کوهستانی «قلمون» واقع در مناطق مرزی بین سوریه و لبنان، صبح چهارشنبه (امروز) پیشروی بسیار چشمگیری در تپه‌های «فلیطه» کردند.

به گزارش فارس، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان حزب الله از صبح امروز کنترل تپه‌های «العمارة۱»، «العمارة۲»، «العمارة۳» و «صالح۳» و قسمتی از تپه‌های شمالی «فلیطه» را به دست گرفتند.

به گفته منابع میدانی، هدف اصلی عملیات امروز نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان حزب الله لبنان کنترل کامل بر تپه‌های «الثلاجه» است.

به گفته منابع آگاه رزمندگان حزب الله لبنان از صبح امروز چهارشنبه ده‌ها بار مواضع نیروهای تروریستی جبهه النصره در تپه‌های الثلاجه را هدف حملات موشکی و خمپاره‌ای قرار دادند.

نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان حزب الله لبنان هفته گذشته موفق شده بودند به صورت موقت بر تپه‌های الثلاجه کنترل پیدا کنند.

منابع مطلع اعلام کردند که در ادامه عملیات پاکسازی رشته کوه‌های قلمون، در ساعات آینده موضوع پاکسازی کامل تپه‌های «فلیطه» به سرانجام خواهد رسید.

رزمندگان حزب الله لبنان و نیروهای ارتش سوریه بیش از ۱۰ روز گذشته عملیات پاکسازی مناطق کوهستانی القلمون را آغاز کرده و تا کنون کنترل بخش اعظم منطقه عملیات را به دست گرفته‌اند. علاوه بر پاکسازی ده‌ها منطقه و تپه‌ در داخل خاک سوریه، رزمندگان حزب الله بیشترین مناطق شرق کشورشان را نیز از حضور تروریست‌ها پاکسازی کرده‌اند اما تعداد مناطق باقی مانده نیز هنوز زیاد است.

به گفته تحلیلگران نظامی، هم اکنون تروریست‌ها در بخش کوچکی از ارتفاعات «عرسال» واقع در داخل خاک لبنان و مناطق کوچکی در غرب سوریه محصور شده‌اند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::