اعلام آمادگی کامل «الحشد الشعبی» برای آزادسازی استان «الانبار»

eagle اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۴ 0
اعلام آمادگی کامل «الحشد الشعبی» برای آزادسازی استان «الانبار»

نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) عراق اعلام کردند که برای آزادسازی استان «الانبار» آمادگی کامل دارند.

وبگاه خبری «المسله» گزارش داد که «معین الکاظمی» فرمانده نیروهای بسیج مردمی تأکید کرد که فرماندهان این نیروها اوضاع امنیتی را در استان الانبار پیگیری می‌کنند، برای آزادسازی استان الانبار در آمادگی کامل به سر می‌برند و در انتظار صدور فرمان از سوی «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق هستند.

وی با بیان این مطلب افزود: «نیروهای بسیج مردمی آماده‌اند در جنگ‌های کنونی الانبار شرکت کنند تا مناطقی را که گروهک تروریستی داعش در اختیار دارد باز ‌پس‌گیرند».

از سوی دیگر، در درگیری‌های شدید بین ارتش عراق و داعش در شهر الرمادی، تروریست‌های داعش جمعه توانستند پرچم خود را در فرمانداری شهر «الرمادی» در استان الانبار برافرازند.

شبکه خبری «اسکای نیوز» نیز گزارش داد که عناصر داعش در شهر الرمادی واقع در استان «الانبار» ۷۰ نفر از جمله ۵۰ نظامی را کشتند.

در همین راستا، شورای استان الانبار از دولت عراق خواسته است که عناصر پلیس و افراد غیرنظامی را از چنگ تروریست‌های داعش نجات دهند.

در همین راستا، وزارت دفاع عراق از نیروهای امنیتی این کشور در الرمادی خواست که در برابر گروهک تکفیری داعش استادگی کنند.

در این بیانیه آمده است که شیوه‌های فریب و تهویل و تضلیل بر فرزندان عراق تأثیری نخواهد داشت و این مسئله نیز بخشی از جنگ روانی برای آسیب زدن به ایستادگی ملت است.

وزارت دفاع عراق همچنین تأکید کرد: «جنگ‌های که نیروهای غیور ما آغاز کرده‌اند تا پاکسازی کامل شهر الرمادی ادامه خواهد داشت».

از سوی دیگر، «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه تلفنی با حیدر العبادی گفت‌وگو کرد.

بنا بر اعلام کاخ سفید، بایدن و عبادی در خصوص آخرین تحولات نبرد با داعش، از جمله حمله این گروه به مناطقی از شهر الرمادی صحبت کرده‌اند.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در این تماس همچنین وعده داد که واشنگتن ارسال کمک‌های نظامی و تسلیحات به عراق را تسریع کند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::