گزینه‌های جانشینی برای “ابوبکر البغدادی”+تصاویر

eagle اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۴ 1
گزینه‌های جانشینی برای “ابوبکر البغدادی”+تصاویر
پایگاه اینترنتی پاناروما الشرق الاوسط (mepanorama) در تحلیلی به نقل از سی ان ان، درباره جانشینی خلافت “ابوبکر البغدادی” رهبر گروه تروریستی “داعش” مطلبی نوشت و اشخاصی را معرفی کرد.
این سایت نوشت: طبق گزارش های رسیده، البغدادی توسط جنگنده های امریکایی مورد اصابت قرار گرفته و از ناحیه ستون فقرات فلج شده است، اما خود او همچنان اوامر و فرمان های این گروه را صادر می کند.
در این باره شبکه “سی ان ان” آمریکا گزارشی پیرامون جانشینی خلافت وی بعد از مرگش اعلام کرد.
گزینه اول آقای “أبوالعلاء العفري” می باشد، که نام حقیقی آن “عبدالرحمن مصطفی آل شیخلار” که معروف به القاب متعددی هم چون “أبو سُجى”، ”الحاج إيمان”، و”عبد الرحمن مصطفى” است، که اصل و نصب آن ترکمانی می باشد، همچنین او معلم فیزیک در “تلعفر” در استان “نینوا” عراق بوده است، و در سال ۱۹۹۸ با سفر به افغانستان و بیعت با ابو مصعب الزرقاوی در سال ۲۰۰۴ به القاعده پیوست.
در داعش این شخص به “العفری” مشهور است که ریاست مجلس شورا و معاونت البغدادی را در اختیار دارد .
گزینه دوم آقای “أبومحمد العدناني” است، وی سخنگوی “الدولة الخلافة” در عراق و شام و دارای ملیت سوریه ی است، العدنانی اولین شخصی بود که “الدولة الخلافة” را اعلام کرد.
گزینه‌های جانشینی برای
 بنابر این گزارش، وزارت خارجه آمریکا “العدنانی”را در لیست تروریست ها قرار داد، همچنین جایزه ۵ میلیون دلاری را برای آن قرار داد.
 “سی ان ان” در گزارش خود از سوابق العدنانی نوشت:« وی در استان الانبار عراق به القاعده پیوست و از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ در زندان “بوکا”به سر می برد .
گزینه‌های جانشینی برای
“سی ان ان” بنا بر نظر کارشناسان سیاسی نوشت:« دو عامل باعث می شود که العدنانی به خلافت برسد اولی سن کم او که ۳۸ سال می باشد و دلیل دوم ملیت سوریه ی آن می باشد زیر عراقی های موجود در گروه تروریستی اکثرا رتبه های بالایی دارند.»
 گزینه سوم و آخر آقای “أبوعلي الأنباري” است، که وی ریاست مجلس ارتش داعش را برعهده دارد و همچنین از تجربه نظامی بالایی برخوردار است و در عهد حکومت “صدام حسین” از مقامات وزارت اطلاعات عراق بوده است.
گزینه‌های جانشینی برای
سی ان ان نوشت:« شهرت”الانباری” بعد از حملات هوایی آمریکا به مخفیگاه “أبوعبدالرحمن البيلاوي” یکی از رهبران نظامی داعش در عراق بود، بعد از کشته شدن البیلاوی و دسترسی به تراشه هایی از حافظه الکترونیکی نقش “الانباری” بارز تر شد و او مدیر نظامی گروه داعش در سوریه بود.»
به گزارش جام نیوز، سی ان ان در پایان نوشت:« ممکن است بخاطر محبوب نبودن آن به دلیل سمتش در زمان “صدام حسین” نتواند جانشینی خلافت را در دست بگیرد هر چند که شایستگی جانشینی را داشته باشد.

یک دیدگاه »

  1. مهدی اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۴ در ۰۷:۵۱ - Reply

    ابوبکر بغدادی باید تا آخر عمر فلج باشه ….این آخر عاقبت رفاقت با آمریکا است

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::