مرد شماره ۲ داعش در نینوا کشته شد

eagle اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۴ 1
مرد شماره ۲ داعش در نینوا کشته شد

منابع رسانه‌ای از کشته شدن مرد شماره ۲ داعش که جانشین خلیفه خودخوانده شده بود، خبر دادند.

شبکه خبری «روسیا الیوم» از کشته شدن مرد شماره ۲ داعش که گفته می‌شد، جانشین «ابوبکر البغدادی» خلیفه خودخوانده داعش شده، خبر دادند.

بر اساس این گزارش، در حمله هوایی که با همکاری دستگاه اطلاعاتی عراق صورت گرفت، «ابوالعلاء العفری» در استان نینوا کشته شد.

روزنامه گاردین چاپ انگلیس چندی پیش خبر زخمی شدن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش را منتشر و وزارت دفاع آمریکا این خبر را تکذیب کرد، اما مجله نیوزویک به نقل از یک مشاور دولت عراق، از تعیین سرکرده موقت گروه داعش درپی زخمی شدن البغدادی خبر داد.

مجله نیوزویک به نقل از «هاشم الهاشمی» مشاور دولت عراق گفت: ابوعلاء العفری به عنوان جانشین خلیفه تعیین شده و جایگاهش به عنوان سرکرده گروه داعش در غیاب البغدادی تثبیت شده است.
العفری معلم فیزیک بوده و اهل منطقه الحضر در استان موصل است که در سلسله مراتب داعش بالارفت تا اینکه یکی از بارزترین عناصر گروه و حتی با اهمیت تر از خود البغدادی شد. العفری نامزد بن لادن برای ریاست بر گروه القاعده در عراق بعد از کشته شدن ابوعمر البغدادی و ابو ایوب المصری شده بود.

از سوی دیگر، هفته پیش اعلام شد که «عبد الرحمن مصطفى» معروف به أبو علاء العفری اولین نماز جمعه خود را در شهر موصل برگزار کرده است.

یک دیدگاه »

  1. ali اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۴ در ۱۲:۲۳ - Reply

    همه آن ها را به زودی نابود میکنیم

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::