جسر الشغور در آستانه آزادی از اشغال تروریست‌های تکفیری + تصاویر

eagle اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۴ 1

نبرد سرنوشت ساز آزادسازی شهرک جسر الشغور طول نخواهد کشید و اکنون بعداز هدف قرار گرفتن مواضع تروریست‌های تکفیری جبهة النصرة در جاده اصلی جسر الشغور و بلندی‌ها و ارتفاعات نزدیک آن با آتش سنگین توپخانه و موشک، راه بر روی ارتش سوریه هموار شده است.

ارتش سوریه در ادامه پیشروی خود به کارخانه نیشکر واقع در دروازه شرقی این شهر رسیده است.

به موازات این پیشروی دیگر یگان‌های ارتش سوریه، در دیگر محورهای عملیاتی شهر از جمله محور جنوبی با تشکیل خط دفاعی از آتش مانع پیشروی گروه‌های مسلح تروریستی به سمت بیمارستان ملی این شهر می‌شوند که حدود ۲۰۰ سرباز ارتش سوریه در آن مقاومت و هرگونه تسلیم شدن در برابر گروه‌های مسلح تروریستی را رد می‌کنند.

منابع میدانی سوری از نقشه دقیقی سخن می‌گویند که ارتش سوریه برای باز پس گیری شهر جسر الشغور ظرف روزهای آینده کشیده است و طی آن شهرک‌های السرمانیه و اشتبرق نیز آزاد خواهند شد.

حمله علیه بیمارستان ملی جسر الشغور را «مسلم چچنی»، هدایت می‌کند که سرکرده قفقازی النصرة در ادلب بشمار می‌آید و درباره این حملات گفته شده است که از حملات صورت گرفته توسط این گروه تکفیری علیه شهر ادلب شدید‌تر و سخت‌تر است و در جریان آن‌ها از انواع سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین استفاده می‌شود و النصرة اصرار بسیار دارد، پیش از رسیدن نیروهای ارتش سوریه به بیمارستان آن را تصرف کند.

ارتش سوریه اکنون بر فراز چندین بلندی راهبردی مستقر شده که تا چند روز قبل در اشغال تروریست‌های تکفیری مسلح بود و آن‌ها از آنجا مسیر امدادی و پشتیبانی ارتش سوریه به ویژه جاده الغاب ادلب را هدف می‌گرفتند. این تپه‌ها در منطقه‌ای بین جاده الغاب ادلب و شهرک جسر الشغور واقع هستند.

تپه بالایی المنطار یکی از این تپه‌های مهم است که ارتش سوریه آن را از اشغال تروریست‌های تکفیری آزاد کرده و این موفقیت بعداز کنترل بر تپه پایینی المنطار و طرد عناصر مسلح از آن می‌سر شد.

در این درگیری‌ها که با رسیدن نیروهای پیشرو ارتش سوریه به منطقه دو ساعت طول کشید، تعداد زیادی از عناصر تروریست تکفیری به هلاکت رسیده و به تجهیزات آن‌ها خسارت‌های زیادی وارد شده است.

اگر چه نبرد با تروریست‌های تکفیری به سادگی پیش نمی‌رود زیرا براساس اطلاعات وارده حدود ۱۲ هزار عنصر مسلح در این محور مستقر هستند اما ارتش سوریه موفق شده است شکست سختی را به آن‌ها تحمیل و به سوی جسر الشغور پیشروی کند.

المنطار و بلندی‌های آن، الفریکه، کرفه، المشرفه و تپه المشرفه از جمله مهم‌ترین مناطقی هستند که ارتش سوریه در این عملیات از اشغال تروریست‌های تکفیری آزاد کرده است. ارتش سوریه بدون درنگ و توقف عملیات، پیشروی به سوی جسر الشغور را ادامه می‌دهد.

اکنون عملیات در کارخانه شکر و اطراف آن ادامه دارد و ارتش سوریه بعد از سیطره کامل بر آن پیشروی خود به سوی بیمارستان دولتی جسر الشغور را تحت محاصره عناصر مسلح قرار دارد، ادامه خواهد داد.

نیروهای ارتش سوریه که در بیمارستان دولتی جسر الشغور حضور دارند با حمایت و آتش سنگین نیروهای مسلح سوریه که در حال پیشروی به سوی آن هستند، موفق شده‌اند یک مقاومت اسطوره‌ای را ثبت کنند.

یک دیدگاه »

  1. ناز اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۴ در ۱۱:۵۳ - Reply

    مثل هميشه عالي ممنون

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::