ورود نیروهای حزب الله و ارتش سوریه به عسال الورد + عکس

eagle اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۴ 0
ورود نیروهای حزب الله و ارتش سوریه به عسال الورد + عکس

نیروهای حزب الله به همراه ارتش سوریه با وارد آوردن تلفاتی به عناصر گروه تروریستی جبهة النصرة و دیگر گروه‌های تروریستی در کوه‌های قلمون، واقع در مرز سوریه و لبنان، توانستند بیش از ۱۰۰ کیلومتر مربع از این مناطق را که مدت‌ها تحت تصرف گروه‌های تروریستی بوده، پاکسازی کنند.

بنا بر این گزارش، نیروهای حزب‌الله و ارتش سوریه وارد منطقه عسال الورد در کوه‌های قلمون شده‌اند و ارتباط تروریست‌ها در این منطقه از خاک لبنان را با هم‌کیشان آن‌ها در خاک سوریه قطع کرده‌اند.

در درگیری نیروهای مقاومت با عناصر جبهة النصرة ده‌ها نفر از اعضای این گروه از جمله «ابومجاهد» یکی از سرکردگان این گروه به هلاکت رسیدند.

نیروهای ارتش سوریه و حزب الله هم اکنون کنترل کامل منطقه عسال الورد را به مساحت ۴۵ کیلومترمربع در مرزهای سوریه و لبنان در دست دارند.

حزب الله لبنان با اعلام اینکه در این درگیری‌ها ده‌ها تن از نیروهای مخالف سوری به ویژه النصرة کشته شدند، تاکید کرد که هنوز عملیات اصلی مقاومت که «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله وعده آن را داده بود آغاز نشده است.

در همین حال حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای گزارش‌های خبری مبنی بر جان باختن ۴۰ فرد مسلح در درگیری‌های قلمون را تکذیب و شهادت سه تن از اعضای خود را تایید کرد.

درگیری‌های منطقه کوهستانی قلمون واقع در مرزهای لبنان و سوریه در هفته گذشته شدت یافت.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::