استقرار نیروهای یگان رزمی العباس(ع) در مرز کربلا با الانبار + تصاویر

eagle اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۴ 1
استقرار نیروهای یگان رزمی العباس(ع) در مرز کربلا با الانبار + تصاویر

تغییر در فرماندهی منطقه عملیاتی النخیب از مرکز فرماندهی فرات میانی به مرکز فرماندهی جزیره و بادیه تأثیری بر حضور نیروهای یگان رزمی العباس(ع) در این منطقه عملیاتی نخواهد داشت.

یگان رزمی العباس(ع) در بیانیه‌ای تاکید کرد: یگان رزمی العباس(ع) وابسته به آستان مقدس حرم حضرت عباس(ع) و یکی از تشکیلات نیروهای داوطلب مردمی که تحت نظر وزارت دفاع عراق در حال خدمت می‌باشد، همانند قبل با فرماندهی منطقه عملیاتی النخیب که اکنون در اختیار مرکز فرماندهی جزیره و بادیه قرار گرفته است، هماهنگ خواهد بود.

همچنین در این بیانیه آمده است: امنیت و سلامت استان کربلا هدف اصلی تشکیل این یگان بوده و به هیچ عنوان خطراتی که استان کربلا را حتی در صد‌ها کیلومتر دور‌تر از این استان تهدید نماید، بدون پاسخ نخواهد گذاشت.

این بیانیه همچنین بر بی‌طرفی این یگان و فرماندهی آن در نزاعات سیاسی بین فراکسیون‌های مختلف موجود در دولت عراق تاکید نموده و هدف خود را دفاع صرف از امنیت عمومی، ملت و مقدسات عراق می‌داند.

همچنین فرماندهی ستاد یگان العباس(ع) از استقرار توپخانه، سامانه موشکی و تقویت نیروهای زرهی در مرز استان کربلا برای پاسخ به هرگونه خطری که امنیت کربلا، مردم و مقدسات آن را تهدید نماید خبر داد.

لازم به یادآوریست یگان رزمی العباس(ع) ده روز قبل و به دستور فرماندهی وقت منطقه (مرکز فرماندهی فرات میانی) نیروهای خود را در منطقه النخیب در مرز استان کربلا و الانبار برای دفع هرگونه خطر و تهدید احتمالی مستقر نموده بود.

گفتنی است چند روز پیش منابع امنیتی در عراق از تلاش گروه تروریستی داعش برای زمینه سازی حمله به شهر کربلا خبر دادند.

به گفته مسئولان امنیتی در استان کربلا، داعش تلاش می‌کند با تصرف کردن منطقه النخیب در استان الانبار، آن را به پایگاهی برای حمله به کربلا تبدیل کند.

یک دیدگاه »

  1. سعید اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۴ در ۲۲:۵۴ - Reply

    بسم الله رحمان رحیم
    آقای سردار سلیمانی و یاران شیر مردی که با ایشان هستند، موجب سر بلندی و افتخار مسلمانان و یاری دهنده مظلومین هستند. ان شاالله پس از امر و اذن الهی ،مهدی و یاران با همان پرچمهای نشانه با ایشان همسنگر خواهند بود و به راستی این کفته صحیح است که یاران مهدی همگی شیر مردانی هستند که غیر خداوند ترسی در دل ندارند و اکنون شاهد این مهم هستیم . ان شاالله خداوند سبحان به هر یک از شما قدرت چهل مرد را مرحمت فرماید و جایگاهتان در بهشت باشد . بزودی و با یاری حق تعالی شاهد آن اتفاق بزرگ خواهیم بود .

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::