سرکرده القاعده و طراح حمله به شارلی ابدو کشته شد +عکس

eagle اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۴ 0
سرکرده القاعده و طراح حمله به شارلی ابدو کشته شد +عکس

مركز آمريكايي نظارت بر پايگاههاي اينترنتي گروه هاي تندرو و افراطي “سايت” اعلام كرد كه گروه “قاعده الجهاد في جزيره العرب” اعلام كرد كه نصر الانسي از سران اين گروه كشته شده است.

این تروریست در نوار ويدئويي ۱۴ ژانويه گذشته اعلام كرد كه گروهش مسووليت حمله به روزنامه طنز “شارلي ابدو” فرانسه را برعهده مي گيرد.

الانسي در نوار ويدئويي ديگري در دسامبر سال ۲۰۱۴ ميلادي، باراك اوباما، را متهم كرد كه مسوول كشته شدن يك گروگان آمريكايي و يك گروگان آفريقاي جنوبي در عمليات شكست خورده آمريكا در آستانه پايان مهلت القاعده به اين كشور است.

نصر الانسی

براساس اعلام سايت، قتل الانسي را ابوالمقداد الكني (خالد بن عمر باطرفي) در یک فیلم ويدیويي ۱۱ دقيقه اي اعلام كرد كه در توييتر منتشر شده است.

سايت افزود: براساس اطلاعات مطبوعاتي، الانسي در حمله يك پهپاد در منطقه المكلا در ماه آوريل به همراه فرزند و شش عنصر مسلح ديگر كشته شد.

براساس اعلام سايت، الانسي در جنگ بوسني در سال ۱۹۹۵ ميلادي شركت داشت و سپس به يمن بازگشت و از آنجا به كشمير و افغانستان رفت. او با اسامه بن لادن ديدار كرد كه وي را مامور مسائل اداري كرد. الانسي سپس در پادگان هاي آموزشي مشغول به فعاليت شد و شش ماه در يمن در زندان بود و سپس در سال ۲۰۱۱ ميلادي به القاعده پيوست.

حمله به دفتر مجله شارلی ابدو در پاریس در هفتم ژانویه سال ۲۰۱۵، دست کم ۱۲ کشته و ۱۰ زخمی برجای گذاشت.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::