آغاز پیشروی یگان ارتش سوریه به سمت «جسرالشغور»

eagle اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۴ 0
آغاز پیشروی یگان ارتش سوریه به سمت «جسرالشغور»

ارتش سوریه عملیات خود اطراف شهر «جسر الشغور»، در ریف جنوب غربی ادلب را با تکیه بر تاکتیک پیشروی گام به گام آغاز کرد.

در این راستا یگان‌های ویژه ارتش سوریه پس از باز پس‌گیری نقاطی در منطقه «سهل الغاب» در ریف حماه تلاش دارند، از محور جنوبی جسر الشغور و از طریق شهرک «الترمانیه» که حد فاصل بین ریف حماه و ریف ادلب به شمار می‌آید، عملیات آزادسازی جسر الشغور را کلید بزنند.

اما پیش از کلید خوردن عملیات آزادسازی جسر الشغور، ارتش سوریه باید دو منطقه «التلال الحمر» و شهرک «اشتبرق» را آزاد کند که دروازه ورود به شهر جسر الشغور از محور جنوبی شمرده می‌شود.

هم اکنون محورهای عملیاتی فوق الذکر شاهد درگیری‌های شدید نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح است و در این راستا ارتش سوریه موفق شده با پیشروی در این محور به حوالی شهرک «الترمانیه» برسد و خود را برای آزادسازی آن آماده کند.

آزادسازی شهرک الترمانیه به معنای پیشروی به سمت شهرک اشتبرق و باز شدن راه نفوذی به داخل بیمارستان ملی جسر الشغور است که حدود ۲۰۰ سرباز سوری از آن دفاع می‌کنند و در محاصره گروه‌های تروریستی تکفیری هستند.

به موازات این محور بخش دیگری از یگان‌های ویژه ارتش سوریه، عملیات دیگری را با هدف آزادسازی جسر الشغور از محور شهرک «فورو»، در شمال غربی ریف حماه آغاز کردند.

در این راستا یگان توپخانه ارتش سوریه مواضع گروه‌های مسلح تکفیری در بخش‌های شرقی و جنوبی جسر الشغور، به ویژه در کارخانه نیشکر و روستاهای اطراف آن درحالی به شدت گلوله باران کردند که نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه در تدارک برای آزادسازی شهرک راهبردی «السرمانیه» هستند.

در جریان عملیات‌های اخیر ارتش سوریه در ریف ادلب و ریف حماه ده‌ها تروریست تکفیری کشته شدند که اغلب آنها دارای تابعیت‌های غیر سوری بودند. در میان این کشته‌ها «احمد ممدوح عماری»، یکی از سرگردان میدانی گروه تروریستی موسوم به «گردان العادیات» و «احمد الکامل»، ملقب به «ابو عبد اللطیف» یکی از سرکردگان گروه تروریستی «آزادگان شام» و «محمد خالد الشیخ» سرکرده گروه تروریستی «گردان الزبیر» و «مشیب الشیبانی» یکی از سرکردگان سعودی جبهه النصره و یحیی خلف الیوسف و عمار محمد عبد الجلیل عثمان، از تروریست‌های معروف النصره مشاهده می‌شوند.

شهرک السرمانیه آخرین شهرک در منطقه ریف شمالی حماه بشمار می‌آید و دارای اهمیت نظامی و راهبردی بسیاری است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::