اوج نبرد تپه ها/ هلاکت سرکرده ای از النصره/قطع ارتباط تکفیری ها و صهیونیست ها

eagle اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۴ 0
اوج نبرد تپه ها/ هلاکت سرکرده ای از النصره/قطع ارتباط تکفیری ها و صهیونیست ها

نبرد با داعش در شمال غرب سوریه در حالی ادامه دارد که تروریست های داعش در روزهای اخیر کنترل بخش هایی از این مناطق را در دست گرفته اند.

 

در پی عملیات گسترده ارتش در استان ادلب سوریه صدها تن از تروریست های مسلح وابسته به گروه تکفیری جبهه النصره در اطراف شهرهای «اریحا» و «جسرالشغور» از توابع این استان کشته شدند.
جبهه النصره تلاش دارد بر محور «اریحا – جسر الشغور» مسلط شود؛ اما ارتش سوریه با عملیات خود در اطراف این منطقه به تامین امنیت این محور پرداخته است.

تحولات سوریه

گروه های مسلح ادعا کرده اند وارد شهر اریحا در ادلب شده اند؛ اما واقعیت این است که ارتش نه فقط این شهر را در کنترل خود دارد، بلکه بر «جبل الاربعین» هم مسلط شده است.
در اطراف اریحا درگیری های شدیدی در جریان است و «جنگ تپه ها» به شدت ادامه دارد.

 

شبکه العالم نیز در خبری فوری از به هلاکت رسیدن فردی موسوم به «ابو أسامة الرقة»، سرکرده جبهه النصره در منطقه «ارمناز» سوریه خبر داد. وی در منطقه «جسر الشغور» به هلاکت رسیده است.

عملیات ارتش ضد استحکامات داعش و صهیونیست ها
یگان های ارتش سوریه به عملیات خود برضد استحکامات تروریست های تکفیری در جنوب این کشور و قطع خطوط تدارکاتی آنان با رژیم صهیونیستی ادامه دادند.
این گزارش به نقل از الاخباریه سوریه می افزاید، یک منبع نظامی سوری اعلام کرد، یگانی از ارتش سوریه کانون تجمع تروریست های جبهه النصره را در خیابان سویدان در منطقه “درعا البلد” هدف قرار داد که بر اثر آن دست کم ده تروریست به هلاکت رسیدند و دهها نفر نیز زخمی شدند.
همچنین یگانی از ارتش سوریه تلاش تروریست های جبهه النصره را به میدان «بصرا» در محله «درعا المحطه» خنثی کرد و شماری از آنها را به هلاکت رساند.

 

تحولات سوریه

خنثی سازی عملیات گسترده داعش در قاچاق سلاح
نیروهای بومی نیز از انتقال یک محموله سلاح از سمت سوریه برای اعضای گروهک تروریستی داعش در خاک عراق جلوگیری کردند.
به گزارش المیادین نیروهای محلی در اربیل یک عملیات گسترده قاچاق سلاح توسط گروهک تروریستی داعش را که سعی داشتند از سوریه وارد موصل در عراق کنند ناکام گذاشتند. اکنون میزان تردد اعضای داعش از مرز ۹۰ درصد کاهش یافته است.

 

نیروهای امنیتی به صورت گسترده ای در مناطق مرزی شمال عراق و سوریه مستقر شده اند. در این منطقه به طول ۱۵۰ کیلومتر خندق های بسیاری حفر شده و سنگرهای بسیاری در اطراف منطقه «حساویک» نزدیک سنجار ایجاد شده است تا از تردد افراد مسلح در این منطقه جلوگیری شود.
تحولات سوریه

 

آزادسازی محورهای مهم مواصلاتی در حماه
ارتش سوریه شهرک “تل واسط” در شمال غرب حماه را آزاد و ازتروریست ها پاکسازی کرد.
برابر این گزارش، نیروهای ارتش تعداد زیادی از تروریست ها را در الحسکه نیز به هلاکت رساندند.
تروریست ها که در “شهرک الواسط” و منطقه “المثلث” مستقر بودند، برای “شهرک الزیاره” هم ایجاد ناامنی کرده بودند.
تروریست های مسلح از جمله «جبهه النصره» و «احرارالشام» و گروه های تروریستی دیگر همواره می خواهند این محور مهم مواصلاتی را به اشغال خود در آورند.

ناکامی تروریست ها در شکستن حلقه محاصره غوطه
با تلاش های ارتش سوریه، تا کنون تلاش های گروه های مسلح برای شکستن حلقه محاصره منطقه غوطه شرقی با شکست مواجه شده است.
بر اساس این گزارش به نقل از المنار گروه های مسلح سعی دارند با ارسال تجهیزاتی از طریق مرزهای اردن و سوریه، حلقه محاصره منطقه غوطه شرقی را بشکنند اما ارتش سوریه با هوشیاری اجازه نمی دهد تلاش آنها به نتیجه برسد.

 

ارتش سوریه با تسلط بر مساحت وسیعی از کارگاه ها و مزارع نزدیک جاده بین شهر “دوما” و منطقه “عدرا البلد”، در این منطقه را به طور کامل در کنترل خود دارد.
گروه های تروریستی از تونل ها برای نفوذ استفاده می کنند و از این کانال فرار کرده و افراد ربوده شده از شهر “عدرا العمالیه” را هم به همراه خود برده اند.

 

ارتش سوریه اواخر سال گذشته کنترل این شهر و دیگر مناطق راهبردی را در دست گرفته است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::