اجازه تقسیم عراق را نمی دهیم/از تصمیم کنگره فقط جوهر بر روی کاغذ خواهد ماند

eagle اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۴ 0
اجازه تقسیم عراق را نمی دهیم/از تصمیم کنگره فقط جوهر بر روی کاغذ خواهد ماند
دبیرکل سازمان بدر عراق با اشاره به آزادی قریب الوقوع شهر الرمادی تاکید کرد: فتوای مراجع آزادی الانبار را برای ما واجب کرده است. وی درباره طرح کنگره آمریکا در خصوص تقسیم عراق گفت: از این طرح حتی در صورت موافقت با آن فقط جوهری بر روی کاغذ خواهد ماند.

دبیرکل سازمان بدر عراق امروز شنبه، در گفتگو با پایگاه عراقی المسلة، با اشاره به آزادی شهر الرمادی در آینده نزدیک تاکید کرد: فتوای مراجع، آزادی الانبار را برای ما واجب کرده است.

«هادی العامری» تصریح کرد: شهر الرمادی به‌ زودی آزاد خواهد شد و بسیج مردمی برای ورود به الانبار و یا هر استان دیگری از هیچ‌کس اجازه نخواهد گرفت.

وی در حاشیه بازدید از دو استان کربلا و الناصریه گفت: وضع امنیتی پابرجاست و شهر الرمادی هرگز به دست تروریست های داعش نخواهد افتاد و به‌ زودی این شهر را آزاد می کنیم.

دبیرکل سازمان بدر عراق همچنین در دیدار با «عقیل الطریحی»، استاندار کربلا، اوضاع امنیتی این شهر و هماهنگی برای تقویت نقش بسیج مردمی را در آزادسازی مناطق تحت اشغال گروهک داعش بررسی کرد.

سازمان بدر هفته گذشته وعده داد اگر داعشی ها به فکر ورود به کربلا بیفتند، صحرای الانبار را به گورستان جمعی آنها تبدیل خواهد کرد.

العامری تصریح کرد، فعلا عملیات های نظامی را در رسانه ها اعلام نخواهیم کرد؛ اما در برخی موارد پیش از اجرای عملیات آن را اعلام می کنیم تا خانواده هایی که در آن مناطق هستند، فرصت خروج داشته باشند.

وی تاکید کرد، بسیج مردمی از هیچ کس برای ورود به الانبار اجازه نمی گیرد؛ زیرا فتوای مراجع دینی روشن است و بر آزادسازی کل اراضی عراق بی هیچ تبعیضی میان مناطق تاکید دارد.

دبیرکل سازمان بدر عراق همچنین درباره طرح کنگره آمریکا درباره تقسیم عراق گفت: از تصمیم کنگره حتی در صورت موافقت با آن فقط جوهری بر روی کاغذ خواهد ماند؛ زیرا عراق و ملت آن یکپارچه باقی می ماند و آمریکایی ها فقط یک گزینه پیش رو دارند یا شریک ما در عراق باقی بمانند و یا اینکه ما همه روابط خود با آنها را قطع خواهیم کرد.

العامری در ادامه با اشاره به تلاش برخی سیاستمداران برای مشارکت نکردن بسیج مردمی در آزادسازی الانبار گفت: مشارکت بسیج مردمی در پاکسازی الانبار به درخواست و حمایت حیدر العبادی، نخست وزیر بستگی دارد و استان الانبار نیز فقط با مشارکت نیروهای بسیج مردمی از گروهک تروریستی داعش آزاد خواهد شد.

در این زمینه خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق، روز پنجشنبه اعلام کرد درخواست هایی از نهادهای رسمی، سیاسی، عشایری و غیره در الانبار برای کمک گرفتن از نیروهای بسیج مردمی برای ورود به استان ها و آزادسازی آنها از عناصر تروریستی داعش دریافت کرده اند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::