فرودگاهی برای پهپادهای ایرانی در همجواری اسرائیل

eagle اردیبهشت ۷, ۱۳۹۴ 0
فرودگاهی برای پهپادهای ایرانی در همجواری اسرائیل
روزنامه صهیونیستی جروزالم پست ادعا کرد: تازه ترین تصاویر ماهواره ای نشان می دهند که نیروهای حزب الله باند فرودگاه برای پرواز پهپادهای ایرانی ساخته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، طبق گزارش هفته نامه جینزدیفنس، این باندپروازی در شمال دره بقاع در ۱۴۰ کیلومتری روستای هرمل ساخته شده است.

باند فرود پهپاد
در این گزارش آمده است: طول کوتاه این باند می گوید برای قاچاق تسلیحات از سوریه با ایران طراحی نشده است چرا که طول آن برای هواپیماهای این کشورها بسیار کوتاه است. توضیح دیگر این است که این باند برای پهپادهای ایرانی از قبیل ابابیل-۳ و احتمالاً مدل جدیدتر و البته بزرگ تر آن یعنی شاهد-۱۲۹ طراحی شده اند.

اوایل این ماه در گزارش ارتش آمریکا آمده بود که ایران در حال ساخت پهپادهای انتحاری است و قصد دارد که دانش فنی مونتاژ این هواپیماهای بدون سرنشین را نیز در اختیار حزب الله و حماس قرار دهد. در این گزارش آمده است: هیچ بخش برنامه نظامی ایران به اندازه ساخت پرنده های بدون سرنشین طی دهه اخیر پیشرفت نداشته است. در حالی که در دهه قبل، پهپادهای ایران بیشتر جنبه نمایشی داشتند، اما امروزه نیروهای نظامی ایران به این نوع هواپیماها افتخار می کنند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::