شهر استراتژیک «جسر الشغور» سوریه سقوط کرد + تصاویر

eagle اردیبهشت ۵, ۱۳۹۴ 0

دهها نفر از عناصر گروه‌های تروریستی به رهبری جبهة النصرة با هجوم به شهر «جسر الشغور» در استان ادلب سوریه، این شهر را به اشغال خود درآوردند.

هجوم نیروهای تروریستی با کمک صد‌ها تن از جنگجویان چچنی از چهار روز پیش شروع شد و ده‌ها نفر از تروریست‌ها در این هجوم به هلاکت رسیدند.

شهر جسر الشغور از شهرهای غربی استان ادلب سوریه است که از موقعیت استراتژیکی ویژه‌ای برخوردار است. این شهر حلقه وصل بین شهرهای ساحلی سوریه و استان‌های ادلب و حلب می‌باشد و بیش از ۱۵۰ هزار نفر در این شهر زندگی می‌کنند.

این شهر در ابتدای ناآرامی‌های سوریه در سال ۲۰۱۱ شاهد جنایتی فجیع بود. تروریست‌ها در این سال با حمله به یکی از مقرهای نظامی در این شهر، صد تن از این نیروهای سوری را به شهادت رساندند و این شهر را به اشغال خود درآوردند اما نیروهای ارتش سوریه در مدت کوتاهی پس از این جنایت توانستند این شهر را از وجود تروریست‌ها پاکسازی کنند.

گروه‌های تروریستی از دو سال پیش توانسته بودند که بر اکثر روستاهای اطراف شهر جسر الشغور سیطره پیدا کنند و بار‌ها برای اشغال جسر الشغور به این شهر حمله کرده بودند، اما ناکام ماندند.

گروه‌های تروریستی با اشغال این شهر استراتژیک به دنبال دو هدف هستند. اولین هدف این گروه‌ها تکمیل سیطره گروه‌های تکفیری بر استان ادلب سوریه است. هدف دیگر تروریست‌ها قطع راه مواصلاتی بین ساحل سوریه و پایگاه‌های نظامی ارتش سوریه در استان‌های ادلب و حلب است.

درهمین حال رسانه‌های سوری از درگیری نیروهای ارتش سوریه با عناصر تروریستی برای بازپس گیری شهر جسر الشغور خبر دادند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::