ارتش سوریه کنترل یک تپه استراتژیک در ریف ادلب را در دست گرفت

eagle اردیبهشت ۵, ۱۳۹۴ 0
ارتش سوریه کنترل یک تپه استراتژیک در ریف ادلب را در دست گرفت

علیرغم حملات مستمر گروه‌های مسلح در محورهای مختلف استان و شهر ادلب، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، یک تپه استراتژیک در ریف غربی ادلب را آزاد کنند.

با وجودی که حملات گروه‌های مسلح برای چندمین روز متوالی علیه شهر ادلب و ریف آن همچنان ادامه دارد، ارتش سوریه موفق شد، در حمله‌ای غافلگیرانه تپه استراتژیک «حکمه» در ریف غربی ادلب را آزاد کنند و کنترل آن را در دست گیرند.

تپه حکمه، اطراف شهرک «جسر الشغور» در ریف غربی ادلب قرار دارد و اهمیت این تپه و تپه‌های همجوار آن، در این است که گروه‌های تکفیری وابسته به «القاعده» از آنها برای حمله به شهر «جسر الشغور» استفاده می‌کنند که برای سومین روز متوالی ادامه دارد.

از سوی دیگر اخبار تایید نشده‌ای از تصرف ۴ مانع نظامی ارتش سوریه اطراف شهر جسر الشغور منتشر شده است. در این ارتباط گزارش شده که جبهه النصره با ارسال ۱۵ انتحاری اطراف شهر جسر الشغور اقدام به منفجر کردن چندین ساختمان‌ و بنا در این شهر کرده است.

همچنین گزارش می‌شود که درگیری‌های شدید و سختی بین نیروهای ارتش سوریه با عناصر مسلح در ۳ مانع نظامی منطقه از صبح روز جمعه در جریان است.

اهمیت شهر جسر الشغور برای گروه‌های مسلح در این است که این شهر به مرزهای ترکیه نزدیک است و در مسیر راه‌ها و بزرگراه‌های منتهی به استان لاذقیه قرار دارد.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::